Afbeelding

Excursie ‘Opzoek naar de kudde’

di 13 september 2022 Hardenberg

Landschap Overijssel houdt op woensdag 5 oktober de excursie ‘Opzoek naar de kudde’ op de Lemelerberg. De excursie vindt plaats onder leiding van een gids, waarbij de deelnemers de herderin ontmoeten met haar schaapskudde.

Tijdens deze wandeling zien de deelnemers al het moois dat de Lemelerberg rijk is. Natuurgids Bram Jongsma vertelt over dit prachtige gebied met veel heide, hoogte verschillen, vergezichten en het leefgebied van de Veluwse heideschapen. De herderin vertelt alles over de schapen, het begrazingsbeheer en de avonturen die ze meemaakt met de kudde en haar honden. De wandeling start om 14.00 en duurt ongeveer 2 uur.

Vlakbij Ommen ligt Natura2000 gebied de Lemelerberg. Met zijn ongeveer 1000 hectare is dit het grootste terrein van Landschap Overijssel. Een deel van het jaar wordt de heide begraasd door een kudde van ongeveer 200 schapen waardoor er een verscheidenheid aan flora in het gebied ontstaat. De Lemelerberg heeft een rijke dierenwereld met onder andere veel vogelsoorten zoals boomleeuwerik en boompieper. Zelfs de zeldzame nachtzwaluw gebruikt dit gebied. Roofvogels als de buizerd en de raaf zijn trouwe bezoekers. In het gebied zijn de afgelopen jaren Natura2000 werkzaamheden uitgevoerd. Op verschillende plekken heeft bos plaatsgemaakt voor een afwisselend heidelandschap met jeneverbes, bomen, hakhout en stuifzand. Heide is bovendien goed voor insecten, zoals graafbijen en vlinders. Maar ook vogels als de veldleeuwerik en nachtzwaluw.

Wie mee wil op excursie dient zich van tevoren aan te melden via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteiten.www.landschapoverijssel.nl/activiteiten. Er is plaats voor maximaal 15 personen. De kosten zijn 5 euro per volwassene en 3 euro per kind. Als je donateur bent van Landschap Overijssel (+ gezinsleden op hetzelfde adres) of van één van de andere 12 Landschappen, dan kun je op vertoon van de donateurspas gratis mee.

Groot gat in dak na blikseminslag, afgedekt met plastic
Blikseminslag veroorzaakt dakbrand in woning in Baalder Hardenberg 2 uur geleden
Hervormde kerk aan de Brink te Den Ham
Klein concert in den Ham Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Loshangende takken zorgen voor wegafsluiting in Dedemsvaart Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Landelijke Open Imkerijdagen in Ommen: neem een kijkje in de wereld van de honingbij Ommen gisteren
Afbeelding
Natuurschilderij maken Hardenberg gisteren
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda