Afbeelding

Vogelvoer maken in De Koppel

zo 7 november 2021 Hardenberg

Op woensdag 17 november organiseert De Koppel een middag waarbij kinderen zelf iets lekkers gaan maken voor de vogels. De activiteit is geschikt voor kinderen van minimaal zes tot twaalf jaar.

De middag begint met wist-je-datjes en tips over vogels in de winter. Wist je bijvoorbeeld dat de lichaamstemperatuur van een vogel normaal 40 graden is? Om deze temperatuur vast te houden heeft de vogel juist in de winter extra energie nodig. In de ochtend willen ze dan ook zoveel mogelijk voedsel binnenkrijgen. Als het donker wordt, zoeken ze de voederplaats weer op, zodat ze de koude nacht goed door kunnen brengen.

Na de introductie liggen er op de tafels allerlei materialen klaar voor het maken van een vogelvoer mobile. Van ijzerdraad wordt een hart gemaakt, waaraan pinda’s geregen kunnen worden. Daaronder plakjes appel, boterhammen met pindakaas, die in vogelzaad gedoopt worden. Kortom, er wordt een heerlijke traktatie gemaakt voor de vogels, zodat ze een beetje geholpen worden de winter door te komen. Als extra aankleding kan er een egeltje gemaakt worden van klei met lekkere zonnebloempitten als stekeltjes.

De middag begint om 14.00 uur en eindigt rond 16.00 uur. Voor informatie en opgave: 0523-273388. De Koppel is te vinden aan de Vechtstraat 8 te Hardenberg. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in de weekenden van 13.00 tot 16.00 uur. De Koppel is ook een van de vijf Anjerpunten in het Vechtdal.

Afbeelding
Nieuw boek van Jan Veenstra onderzoekt de terugkeer van Duitse militaire macht Hardenberg 8 uur geleden
Afbeelding
Aanrijding op oversteek Twenteweg in Brucht Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Veel belangstelling tijdens open dag vernieuwd gemeentehuis Twenterand Twenterand 10 uur geleden
Afbeelding
Kleding- en speelgoedbeurs Twenterand 11 uur geleden
Afbeelding
‘Halve’ van Vroomshoop Twenterand 12 uur geleden
Afbeelding
Tuinen Mien Ruys biedt Podium aan beeldhouwkunst Hardenberg 14 uur geleden
Afbeelding
Kaartavond in ‘t Uilenest Hardenberg 16 uur geleden
Bij Next Level zijn alle jongeren welkom om langs te komen, ongeacht achtergrond of interesses. (Foto: Gert Stegeman).
Next Level viert vijfjarig bestaan Hardenberg 19 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda