Kunstenaar Eric Schutte maakt een beeld met materiaal dat de leerlingen hebben meegenomen.
Kunstenaar Eric Schutte maakt een beeld met materiaal dat de leerlingen hebben meegenomen. G. Brokelman

Meester Jan Veurink neemt afscheid van de Doekesschool

vr 2 juli 2021 Hardenberg

Goede mensen maken het verschil binnen het onderwijs. Dat kan zijn een leerkracht, maar ook het ondersteunend onderwijs personeel zijn onmisbare krachten. Eén van hen is Jan Veurink.

Na eerder gewerkt te hebben als agrarisch bedrijfsverzorger, kwam Veurink 19 jaar geleden als conciërge op de Doekesschool terecht. Op deze school is hij nu de spin in het web. Hij is gastheer van de school en het aanspreekpunt voor de ouders. Samen met de oudercommissie organiseert Jan allerlei activiteiten, van Sinterklaasfeest tot Koningsspelen. Hij is het vaste contact voor de tuin-opa’s die het groen rond de school onderhouden. Ondertussen zet hij koffie, haalt hij de ballen van het dak en zorgt hij dat de school er piekfijn bijligt. Is een leerling gevallen, dan plakt Jan een pleister, heeft een leerling moeite om naar school te gaan, dan lopen ze samen naar binnen. Jan verzorgt de schoolkrant, verstuurt nieuwsbrieven en doet nog zoveel meer. Met zijn opgewekte karakter en zijn boerenverstand is hij eigenlijk onmisbaar voor de Doekesschool. Het was dan ook niet voor niets dat hij in het verleden werd genomineerd als een van de ‘Helden van het Onderwijs’.

Toch zullen ze het volgend jaar zonder hem moeten doen, want aan het eind van het schooljaar neemt Jan Veurink afscheid van zijn Doekesschool. Hij heeft dan nog wel niet de pensioengerechtigde leeftijd, maar kiest er bewust voor om meer tijd voor thuis te hebben. Vertrek via de achterdeur kon natuurlijk niet. Omdat Jan altijd op de hoogte is van alles wat er om de school gebeurt, was het nog niet gemakkelijk in het geheim een groot afscheidsfeest te organiseren. Toch is dat gelukt en was Jan Veurink op vrijdag 2 juli compleet verrast toen hij ‘s morgensvroeg bij school kwam en een versierde school zag. Hij maakte daarna met zijn vrouw Gea een tour langs alle groepen die hem in het zonnetje te zetten. Buiten maakte kunstenaar Eric Schutte een beeld van oude ijzeren gereedschappen die de leerlingen hadden meegenomen. Aan het eind van de dag kon Jan Veurink deze onthullen en daarbij gaf hij aan dat het beeld een mooie plek in zijn tuin zal krijgen. Na schooltijd was er een drive-thru, die zorgde voor een grote file in Heemse, zodat leerlingen en hun ouders hun conciërge konden bedanken voor zijn inzet en alles wat hij voor de school heeft gedaan. Het afscheid bleef ook niet onopgemerkt bij de burgemeester van Hardenberg en de wethouder van onderwijs. Namens het college kreeg Jan Veurink een grote bos bloemen.

Afbeelding
Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 8 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 9 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda