Afbeelding

Zeer geslaagde editie van Rijtuigendag

ma 20 juli 2026 Hardenberg

Traditie, vakmanschap en nostalgie kwamen zaterdag 18 juli samen tijdens de jaarlijkse Rijtuigendag. Al vroeg verzamelden de aanspanningen zich bij de familie Kelder in Rheeze, waar de deelnemers zich voorbereidden op een sfeervolle tocht door het Vechtdal.

 De route voerde langs Diffelen, Mariënberg, Bergentheim en Brucht, waarna de deelnemers onderweg genoten van een welverdiende middagstop bij de familie Broekroelofs. 

Langs de route trokken de prachtig verzorgde paarden en authentieke rijtuigen veel publiek. Op verschillende plekken stonden belangstellenden klaar om de stoet voorbij te zien trekken.

Eén van de hoogtepunten van de dag was opnieuw het defilé op de Markt in Hardenberg. Rond 14.30 uur stroomde het centrum vol met bezoekers die de rijtuigen van dichtbij konden bewonderen. Onder het toeziend oog van een enthousiast publiek reden de aanspanningen één voor één over de Markt. De combinatie van prachtig opgetuigde paarden, historische rijtuigen en koetsiers in traditionele kleding zorgde voor een sfeervol plaatje en veel bewondering. Bezoekers maakten volop foto’s en genoten van de bijzondere aanblik, terwijl ook het winkelend publiek verrast werd door deze jaarlijkse traditie.

Na het defilé vervolgde de stoet haar route via de uiterwaarden van de Vecht, Oostloorn en Heemse richting Clara Feyoena en vakantiepark De Kleine Belties, om uiteindelijk terug te keren naar het startpunt in Rheeze. 

Dankzij de mooie route, de gastvrije ontvangst onderweg en de grote belangstelling langs de kant kan de organisatie terugkijken op een zeer geslaagde editie van Rijtuigendag. Het evenement liet opnieuw zien hoe levend de traditie van het aangespannen rijden is en bracht deelnemers en bezoekers samen voor een dag vol historie, gezelligheid en bewondering voor mens, paard en rijtuig.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Schoonspringer scoort in Reijka Hardenberg 13 uur geleden
Afbeelding
Geslaagd Truckfestijn 2026 Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Zeer geslaagde editie van Rijtuigendag Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
“Onttrek geen water meer uit oppervlaktewater in aanvoergebieden” Hardenberg 20 uur geleden
Afbeelding
Marcel Otter wint negende editie van Lohues Open 2026 Hardenberg 20 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda