Afbeelding

Voorbeschouwing Hardenberg ’85 – Bergentheim

do 4 juni 2026 Hardenberg

Zaterdag 6 juni, finaledag: twee teams, één wedstrijd, één ticket voor de 3e klasse! De slotalinea in de voorbeschouwing op het seizoen 2025-2026 was: “Wat is een voorbeschouwing zonder een blik in de glazen bol: wat gaat het worden en waar hopen we op? Komend seizoen in de 3e klasse wordt een uitdaging voor trainers, spelers en supporters, kortom voor de hele club Bergentheim. Met als mogelijke doelstelling handhaving, misschien in een periode nog iets kunnen halen. Aan het einde van het seizoen 2025/2026 weten we wat de 3e klasse O ons heeft gebracht.” Klopt aardig, dacht ik zo. Maar wie had verwacht dat aan het einde van het seizoen dezelfde teams op dezelfde locatie tegenover elkaar zouden staan? Wederom is de inzet een plaats in de 3e klasse.

Hardenberg ’85 staat natuurlijk te trappelen om de uitdaging aan te gaan in de 3e klasse; Bergentheim daarentegen wil bewijzen dat het opnieuw een kans verdient in de 3e klasse. Dit zijn wedstrijden waarbij spelers eigenlijk niet gemotiveerd hoeven te worden. Natuurlijk zal Harold Muis de wedstrijd van vorig jaar gebruiken om de spelers op scherp te krijgen, mogelijk in de bewoordingen: “we waren beter, maar lieten ze aan het eind toch ontsnappen”, en daar natuurlijk aan toevoegend: “dit mag ons niet weer gebeuren”. Bert Snippe zal de wedstrijd van vorig seizoen, die hij als supporter vanaf de kant volgde, natuurlijk ook aangrijpen. Hij zal ongeveer zeggen: “gelijk vanaf het begin scherp beginnen, Hardenberg klapt er meteen bovenop”. Trainers zijn soms de beste amateurpsychologen. Maar geloof mij: ik kan mij niet voorstellen dat een speler voor dit soort wedstrijden, een finalewedstrijd op neutraal terrein met meer dan 1000 of misschien wel 2000 toeschouwers, nog extra gemotiveerd moet worden.

 Wie is er in het voordeel? Hardenberg ’85 heeft op 16-05, dat is aanstaande zaterdag drie weken geleden, de laatste competitiewedstrijd gespeeld: toch een soort zomerstop van drie weken, waarin alleen is getraind en geen officiële wedstrijden zijn gespeeld. Ook wist men dat ze de hoogst geplaatsen waren in de 4e klasse en daardoor rechtstreeks naar de finale van de nacompetitie gingen. Is dat een voordeel? In Volendam zullen ze zeggen dat dit misschien wel een nadeel is.

Bergentheim daarentegen leeft al een aantal weken van finale naar finale. De laatste competitiewedstrijd tegen MSC werd met een prima 2-4-overwinning afgesloten. Omdat Dieze West zo goed was om van DVC te winnen, bereikte Bergentheim de nacompetitie. Hierin werd vorige week een overwinning behaald op Tubantia in Hengelo. Is dit een voordeel? De trainer van Willem II vond de extra wedstrijden in de nacompetitie eerst een nadeel. Achteraf was dit misschien wel de reden dat ze wonnen en naar de eredivisie gaan. Beide trainers zullen het zeker als voordeel gebruiken. Harold Muis zal zeggen dat de ploeg goed is uitgerust, terwijl Bert Snippe de gewonnen wedstrijden als motivatie ziet. 

In de wedstrijd van zaterdag heb je er waarschijnlijk weinig aan. Zoals het zo mooi heet: dit zijn wedstrijden op zich, waarbij logica vaak ver te zoeken is. De inzet Natuurlijk staat er wel wat op het spel: de 3e klasse. Voor Hardenberg ’85 eindelijk de volgende stap uit de buurtbuscompetitie. Het zou natuurlijk voor Harold Muis een mooi afscheidscadeau zijn. Hardenberg ’85 is al langer bezig om hogerop te komen; spelers kwamen van andere verenigingen, onder andere Gramsbergen en Lutten, als investering op weg naar de 3e klasse. 

Voor Bergentheim was de 3e klasse een mooi avontuur, dat ze graag een vervolg zouden geven. In één seizoen is veel geleerd. Het spel werd steeds beter, de verdediging stond als een huis en gedurende het seizoen werden ook de punten gehaald. Meedoen buiten de gemeentegrenzen tegen grote en goed voetballende verenigingen smaakt naar meer. Een totaal van 27 punten is een prestatie die past bij dit seizoen.

Tot slot De enige zekerheid die er is, is dat er zaterdag twee tot op het bot gemotiveerde teams tegenover elkaar staan, beide gesteund door een fanatieke aanhang die zich zal laten gelden en achter hun team staat. Natuurlijk gaan we uit van een faire wedstrijd die wordt gespeeld om te winnen, op het scherpst van de snede, waarbij de scheidsrechter de grens bepaalt. Maar toch hoop ik dat er, ondanks alles, wordt gespeeld met respect voor elkaar; dit geldt natuurlijk ook voor beide supportersgroepen. Om 16:00 uur, als het beginsignaal heeft geklonken, zullen de 22 spelers, vol met tactische tips en goedbedoelde adviezen, de strijd met elkaar aangaan. Het gaat in dit soort wedstrijden om het resultaat; de manier waarop wordt na het laatste fluitsignaal al snel vergeten. Als de rookwolken zijn opgetrokken, hopen we dat er op het scorebord in Gramsbergen een overwinning voor Bergentheim wordt aangegeven.

Aanstaande zaterdag Sportpark ‘t Hoge Holt in Gramsbergen, waar scheidsrechter Bosma om 16:00 uur de finale van de nacompetitie 3e/4e klasse laat beginnen. Komt allen!!

- Geschreven door: A. Bril -

Afbeelding
Provincie zet zich na plan SGP en BBB in voor wederzijds begrip tussen boeren en burgers Hardenberg 1 uur geleden
Inspirerende bijeenkomst, bestuursleden/taalcoaches Ida Nijman en Margret Ester
23 deelnemers denken mee over de toekomst van Stichting TaalCultuur Nieuws Ingezonden 1 uur geleden
Afbeelding
Voorbeschouwing Hardenberg ’85 – Bergentheim Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Stichting Wensambu Overijssel ontvangt cheque van Stichting Rondje Radewijk Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
SGP: Maak haast met oplossingen voor PAS-melders Hardenberg 5 uur geleden