
Beter OV in het Vechtdal dankzij SGP
do 4 juni 2026 HardenbergBergentheim en Geerdijk moeten goed openbaar vervoer hebben. “Na het sluiten van de treinstations daar is dat niet goed teruggekomen. Nu is het tijd voor verandering”, zegt SGP-Statenlid Lubbert Talen. En met succes: bijna alle partijen in Provinciale Staten stemden voor zijn motie om te kijken naar goede oplossingen.
In april vergaderde de commissie Verkeer en Vervoer, op voorstel van de SGP, al over de bereikbaarheid van Bergentheim en Geerdijk. Daar volgde al de conclusie uit dat het openbaar vervoer niet goed aansluit bij de vervoersbehoefte van inwoners.
“Je moet je voorstellen dat het station in Bergentheim gesloten werd toen er 2000 inwoners waren. Nu zijn er 4000, maar er is nog steeds geen goed openbaar vervoer”, legt Talen uit. De sluiting van station Geerdijk was 10 jaar geleden, maar er is nooit voor een goede vervangende vervoersoplossing gezorgd.
Nu gaat de provincie op zoek naar de mogelijkheden om voor beter openbaar vervoer in die plaatsen te zorgen. “Dat is van groot belang voor leefbaarheid, onderwijs, zorg, werkgelegenheid en sociale participatie”, zegt Talen daarover.
Hij wil graag dat de gemeente, de provincie en de dorpsraden samen om tafel gaan. Zij kunnen dan kijken naar goed openbaar vervoer, waarbij bus en trein goed op elkaar aansluiten.
“De combinatie van trein en bus in het Vechtdal kan echt beter op elkaar afgestemd worden”, merkt Talen op. “Dan kun je reizigers daadwerkelijk een bruikbaar alternatief voor de auto bieden.”
En gebruikersgemak moet daarbij hoog in het vaandel staan, als het aan Talen ligt. “Als je goede voorzieningen hebt, dan maken mensen daar ook meer gebruik van. Die kans hebben we nu, dus we moeten hem pakken.”
Talen prijst zich gelukkig met de steun van 45 van de 46 aanwezige Statenleden. “Dat bewijst maar weer dat we dit onderwerp niet voor niks op de kaart gezet hebben.”






