Afbeelding

“Openbaar toilet hoort bij inclusieve gemeente”

do 4 juni 2026 Hardenberg

- Door: Geke Lensen - De storing bij het openbare toilet in het centrum van Hardenberg is opgelost. Dat hebben b&w laten weten in antwoord op vragen hierover door de fracties van DOEN’22 en het CDA. Het college bestrijdt overigens dat het openbare toilet al langer defect zou zijn geweest, zoals door de fracties gesteld. 

B&W zijn het wel met DOEN’22 en het CDA eens dat het hebben van voldoende, schone en toegankelijke openbare- en opengestelde toiletten in de hele gemeente een randvoorwaarde is voor een inclusieve en toegankelijke gemeente. Daarom wordt momenteel onderzoek gedaan naar de beste manier om daar invulling aan te geven. “Hierbij nemen wij onder andere het concept ‘nette toilette’ uit Oldenzaal en Aale als voorbeeld, waarin ook met andere partijen in de gemeente, samenwerking gezocht wordt. We zoeken hierbij naar een passende invulling voor onze gemeente die vervolgens onderdeel gaat uitmaken van de Lokale Inclusie Agenda,” aldus het college. 

Verder laat zij desgevraagd weten dat er in de kern Hardenberg één openbaar toilet aanwezig is en één bij de vrachtwagenparkeerplaats(truckparking) aan de Loswal in Hardenberg, dat beiden naar behoren werken en dat er in de overige kernen van de gemeente geen opengestelde, openbare toiletten zijn.  

V.l.n.r. Isis, Sara, Carmen, Nine en Liv
Goud en sterke klasseringen bij Overijsselse finale voor turnsters TSH Sport Ingezonden 6 uur geleden
Nadia Lydia en Selena
Nederlands Kampioenschap Acrotrio TSH Sport Ingezonden 6 uur geleden
Bestuur Heel Twenterand Trapt
Heel Twenterand Trapt! Nieuws Ingezonden 9 uur geleden
Afbeelding
Zwem4daagse Ommen draait om plezier, conditie en vertrouwen opbouwen in het water. Ommen 10 uur geleden
Afbeelding
Open dag bij Dierenopvang Koningen Hardenberg 11 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda