Afbeelding

Natuurontdekking: een bezoek waard

wo 15 juli 2026 Hardenberg

- Door: Harry Kruiper - Hij ontstaat als een klein stroompje ten noorden van Dedemsvaart, uit een bron in het veengebied van Drogteropslagen. Het grensriviertje tussen Drenthe en Overijssel loopt vervolgens door een afwisselend landschap van bloeiende hooilanden, bossen, heidevelden, statige landgoederen en authentieke boerderijen. Ongeveer 35 kilometer verder mondt de beek uit in het Meppelerdiep. Het is de Reest! Onderweg stroomt ze onder meer noordelijk van IJhorst. Drie jaar lang al kunnen natuurliefhebbers er van de Reest genieten, van dat bovenmaats mooie uitzicht vanaf de uitkijktoren daar. In het landelijke gebied waar de Reest zo ongeveer de regio Hardenberg verlaat.

Klim tot je boven bent

Drie jaar geleden werd de uitkijktoren IJhorst geopend. En droegen de leerlingen van obs De Lekmulder gedichten voor die ze speciaal voor die gelegenheid gemaakt hadden. De teksten hebben te maken ‘Met het leven, waarin je ook kunt stijgen tot mooie momenten. Of klim zoals de liefde. En klim totdat de apen uit de mouwen komen en klim van je nachtmerrie tot mooie dromen.’ Mooie korte poëzie Klim regels, om er zo maar een paar aan te halen. Op elke tussenverdieping van de uitkijktoren zie je ze staan. En dan blijven de gedachten telkens echt even steken. Maar ‘Klim tot je boven bent.’

Eeuwenoud onaangetast landschap

Op de grens van de twee provincies laat het uitzicht je een ongerept natuurschoon zien. Een onaangeroerd natuurgebied legt er een uniek verband tussen mens en natuur. Onder je stroomt het smalle riviertje de Reest dat er een echt beekdal heeft gevormd met oude houtwallen, bosgebiedjes en akkertjes. Op een plek die tot stand gekomen is door duurzame samenwerking tussen partijen met respect voor het verleden en een blijvende natuurlijke beleving. De toren heeft een houten constructie met vijf stalen trappen en drie bordessen. Door de open structuur kun je vanaf elke traptrede groots genieten van het weidse uitzicht. Je kunt er kijken en klimmen om met de kinderen te spreken. ‘Klimmen tot de zon onder gaat en de sterren van de hemel klimmen’. En de beloning voor de jongsten? ‘Klim tot ik een snoepje mag’. De uitkijktoren IJhorst die vijftien meter hoog is, is altijd open en gratis. Voor een echt idyllisch plaatje. De start is tegenover het KroKo MultiPunt, een P-plaats is aan de Kerkweg. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Natuurontdekking: een bezoek waard Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Tweeling! De Boer op 1 uur geleden
Afbeelding
Jan en Riky Altena-Bouwhuis zestig jaar getrouwd Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Verhalen op Zolder. Een verhaal dat bewaard moet blijven Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Uniek einde voor Café Kremer in Vroomshoop Twenterand 5 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda