Afbeelding

Viva Futbol!l - het voetbal boek over Mexico

vr 8 mei 2026 Hardenberg

Voor miljoenen Mexicanen is voetbal geen spel, maar een manier van leven. In iViva Futbol! neemt journalist Jesper Langbroek uit Hardenberg de lezer mee op een meeslepende reis door zijn ‘tweede thuisland’ Mexico, op zoek naar de ziel van het voetbal. Het boek werd 6 mei officieel gepresenteerd in Utrecht. 

Van stoffige veldjes in Pachuca tot kolkende stadions in Monterrey: met humor, openhartigheid en een nieuwsgierige blik reist Langbroek kriskras door het land. Op de motor, liftend en samen met lokale gidsen bezoekt hij de WK-steden, de stadions, huiskamers van de gewone Mexicaan en kantines vol fans. Overal ontmoet hij mensen voor wie voetbal alles betekent, onder wie oud-spelers van Ajax, PSV en Feyenoord. Van Érick Gutiérrez, Héctor Moreno, Carlos Salcido en Richard Ledezma tot aan Dennis te Kloese, Oussama Idrissi, Mateo Chávez, Shanice van de Sanden en minder bekende namen, vaak met een verrassende link met Nederland.

In aanloop naar het WK 2026, met als gastland Mexico, biedt ¡Viva Futbol! een unieke inkijk in de voetbalcultuur. Na het lezen van dit boek ben je voorbereid op de ongekende passie en de intense beleving van de Mexicanen tijdens het derde WK in hun land.

Jesper Langbroek (1996) is voetbaljournalist en woonde drie jaar in Mexico. In 2024 werd hij verkozen tot Sportjournalistiek Talent van het Jaar. Eerder schreef hij 2002: De Europese helden van Feyenoord.

Als Mexico-expert is hij als correspondent aanwezig op het WK en doet hij vanaf locatie verslag van de wedstrijden en alles eromheen.

kat
Vangacties Dierenopvang Koningen groot succes Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Viva Futbol!l - het voetbal boek over Mexico Hardenberg 5 uur geleden
Van L.nr.r: Elma Soeten, Piet Cees van der Wel, burgemeester Offinga, Werner ter Kate en Andy de Vos. (Foto: Gert Stegeman).
Coalitieakkoord ‘Goed voor elkaar’ Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Feestelijke onthulling nieuw logo bij Kindcentrum De Spreng-El Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Op excursie in natuurgebied Beerze Hardenberg 7 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda