
Subsidie voor gezond schoolplein bij ARS
do 12 februari 2026 Hardenberg- Door: Geke Lensen - Burgemeester en wethouders van de gemeente Hardenberg hebben besloten 16.000 euro subsidie te verlenen voor de aanleg van een gezond schoolplein bij Albertus Risaeusschool. Het groene schoolplein komt bij de nieuwbouw van het Kindcentrum Baalderhof.
De aanvraag van de school valt onder de regeling Gezonde Schoolpleinen Hardenberg. Deze subsidieregeling loopt van 2023 tot en met 2026. “Hiermee krijgen scholen een eenmalige subsidie om hun plein aan te passen naar een groen en gezond schoolplein. Met de Albertus Risaeusschool komt het aantal scholen dat gebruik heeft gemaakt van deze subsidieregeling op 16,” laat de gemeente weten.
Zij stelt dat een gezond schoolplein een extra leeromgeving toevoegt. “Waar kinderenbuiten les krijgen, leren bewegen en in aanraking komen met de natuur. Een gezond schoolplein heeft minder verharding en meer groen en is daarmee beter aangepast aan de gevolgen van klimaatverandering, zoals extreme neerslag, langdurigedroogte en hitte. Verder draagt een gezond schoolplein bij aan meer groen en ruimte voor verschillende soorten planten, insecten, vogels en andere dieren, en bevordert het plein ook een goede gezondheid en welzijn. Een gezond schoolplein bevordert de cognitieve, motorische ensociale ontwikkeling van schoolgaande kinderen.”








