
Veilig fietsen met gladheid
do 8 januari 2026 Hardenberg- Door: Bart Nijstad - In grote delen van Nederland valt er deze dagen veel sneeuw. Met code oranje en code geel is het advies om zoveel mogelijk thuis te blijven. Wat als je toch de fiets moet nemen om ergens naartoe te gaan.
Fiets zoveel mogelijk op strooiroutes. Handig om gladde wegen zoveel mogelijk te vermijden. Ook zetten veel gemeenten op hun website welke routes ze vegen en/of strooien.
Tips voor je fiets
Als je het zadel lager zet, kun je beter met je voeten bij de grond. Zo kun je eerder steun zoeken wanneer je dreigt te vallen. Ook geven zachte banden net wat meer grip, je kunt dus wat lucht uit je banden laten lopen. De meeste Nederlanders rijden standaard op te zachte banden, dus check van tevoren of dit nodig is.
Tips voor tijdens het fietsen
Let tijdens het fietsen goed op het wegdek. Wanneer de klinkers of het asfalt glinsteren, is de kans groot dat daar een laagje ijs op ligt en het dus glad is. Vaak is het op bruggen extra glad. Houd ook afstand van de rand van de weg. Juist aan de randen hopen sneeuw en ijs zich vaak op.











