
Nieuwe ambulance voor Dierenopvang Koningen
wo 9 juli 2025 HardenbergOp 2 juli konden twee vrijwilligsters van Dierenopvang Koningen in Balkbrug een nieuwe dierenambulance ophalen in Arkel. Deze is geschonken door de Stichting Dierenlot.
De extra dierenambulance was aangevraagd in verband met de vele vangacties die Dierenopvang Koningen uitvoert. In het eerste halfjaar van 2025 zijn er al bijna 300 verwilderde katten gevangen, gecastreerd, gesteriliseerd en weer teruggeplaatst. Dit alles om te voorkomen dat er eindeloos veel kittens geboren worden.
Omdat deze vangacties veel tijd kosten, de vangers geduld moeten hebben en ze op de gekste tijden onderweg zijn, kwam Dierenopvang Koningen klem te zitten met slechts één dierenambulance, want deze ene ambu wordt ook ingezet om met dieren naar de dierenarts te rijden.
Er werd een aanvraag gedaan bij Dierenlot voor een extra ambu en deze aanvraag is dus gehonoreerd. Op 2 juli mocht de tweede dierenambulance opgehaald worden. In alle vroegte gingen twee vrijwilligsters met de trein op pad. Om daarna met de nieuwe aanwinst, ook nog eens vol met kattenspullen, zoals voeding, kattenmandjes en krabpalen naar Balkbrug terug te rijden.
Medische ingrepen, het vervoer en de opvang van de katten kosten veel geld. Donaties zijn welkom. Kijk voor meer informatie op de Facebookpagina of op www.dierenopvangkoningen.nl.
Dierenopvang Koningen is te vinden aan de Maatschappijwijk 15 te Balkbrug, tel. 0523 235921 of mail info@dierenopvangkoningen.nl.







