Afbeelding

Provincie bereidt zich voor op wolvenaanpak

do 5 juni 2025 Hardenberg

De provincie Overijssel is bereid op te treden tegen probleemwolven bij incidenten. Dat blijkt uit beantwoording van vragen van BBB in Provinciale Staten. De fractie is opgelucht dat het college nu bereid lijkt om voor te sorteren op snelle juridische actie.

Martien van ’t Hul, Statenlid en woordvoerder natuur en landbouw namens BBB:

“Na maanden van onduidelijk beleid, zien we vandaag beweging. Overijssel moet net als Gelderland en Utrecht voorbereid zijn om probleemwolven te kunnen uitschakelen als het misgaat. De veiligheid van mensen, vee én onze leefomgeving staat voorop.”

Statenlid Martien van ’t Hul noemt dit een noodzakelijke stap:

“Na maanden van stilstand komt er eindelijk beweging. Overijssel moet voorbereid zijn – net als Gelderland en Utrecht – om snel te kunnen handelen als het misgaat. Natuurlijk moet dit zorgvuldig gebeuren en juridisch geborgd zijn. 

BBB riep op tot juridische paraatheid, samenwerking met andere provincies en heldere procedures.

“Voorbereiden is geen dreigen, het is verstandig bestuur. De veiligheid van mens, dier en leefomgeving moet voorop staan.”

BBB blijft aandringen op landelijke duidelijkheid, actieve monitoring en tijdige besluitvorming. Overijssel mag geen witte vlek zijn op de wolvenkaart.

Afbeelding
‘Bee Happy’ stopt Hardenberg 27 minuten geleden
Afbeelding
Rommelmarkt bij Sionskerk Hardenberg 30 minuten geleden
Aan de Achteresweg in Arriën heeft boer Anton Schottert het achtste informatiebord geplaatst.
Laatste infopaneel geplaatst Ommen 37 minuten geleden
Afbeelding
Opbrengst Vechtdalcup voor Framerunners Ommen 55 minuten geleden
Afbeelding
Maakt gemeente er ‘een potje’ van? Hardenberg 57 minuten geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda