Afbeelding

Ommen investeert in valpreventie voor ouderen

di 27 mei 2025 Hardenberg

- Door: Grietje Grendelman - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Ommen heeft besloten een subsidie van 51.000 euro beschikbaar te stellen aan Stichting Evenmens voor valpreventie-activiteiten in 2025. Deze subsidie is bedoeld om de ketenaanpak valpreventie voort te zetten, een aanpak die zich richt op thuiswonende ouderen van 65 jaar of ouder met een verhoogd risico op vallen.

In het jaar 2024 namen dertig ouderen deel aan een speciaal beweegprogramma dat is ontwikkeld om het valrisico te verkleinen. Voor komend jaar verwacht men een aanzienlijke groei: het aantal deelnemers zal naar schatting oplopen tot 80 tot 100 ouderen. Wethouder Van den Nieuwboer benadrukt het belang van deze inzet: “Honderdduizend ouderen komen jaarlijks in het ziekenhuis omdat ze vallen. Lokale fysiotherapeuten hebben ons echt opgeroepen om hier wat aan te doen. Er is steeds meer vraag naar. Stichting Evenmens wordt ingezet, maar het is een samenwerking tussen allerlei partijen: huisartsen, fysiotherapeuten, apothekers. We kunnen beter voorkomen dan dat we meer geld uitgeven aan zwaardere zorg.”

De subsidie van 51.000 euro wordt gefinancierd uit de specifieke uitkering SPUK (GALA) middelen voor het jaar 2025.

Toch heerst er nog onzekerheid over de toekomst van het programma. Of er in 2026 opnieuw financiële middelen beschikbaar zullen zijn om deze waardevolle activiteiten voort te zetten, is op dit moment nog niet bekend, zo laat wethouder Van den Nieuwboer weten.

Afbeelding
Inschrijven voor een kavel in Leehoogte Hardenberg 31 minuten geleden
Tijdens de raadsvergadering werden vijftien schaduwfractieleden geïnstalleerd. (Foto: Gert Stegeman).
“Weinig nieuws in coalitieakkoord” Hardenberg 32 minuten geleden
Afbeelding
Alzheimer Café in teken van hulpmiddelen bij dementie Hardenberg 58 minuten geleden
William  van Eeken in zijn achtertuin. (Foto: Gert Stegeman)
William van Eeken wil nog sneller Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Samen naar de top voor KWF Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda