Afbeelding

Bevrijdingsvuur brandt 5 mei in Gramsbergen

di 6 mei 2025 Hardenberg

Indrukwekkend en saamhorigheid. Met die woorden omschrijven Ria Spijkers en Henk Meppelink van Loopgroep Gramsbergen de tweede deelname aan de landelijke Bevrijdingsvuurestafette. 

Ruim 30 lopers uit Gramsbergen en De Krim haalden in de nacht van 4 op 5 mei het bevrijdingsvuur op in Wageningen. Na dik 130 kilometer hardlopen werden de hardlopers en hun begeleiders warm onthaald op het door Stichting ProGram georganiseerde Vijverfestival.

Vanaf de lunchstop in Diffelen liep wethouder Alwin te Rietstap mee. Na aankomst ontstak hij met het vuur de vlam bij de vijver. 

Vorig jaar werd het Bevrijdingsvuur voor het eerst naar Gramsbergen gebracht. Dat kreeg dit jaar een vervolg met ook een groep lopers uit De Krim. ,,Het was mooi om te zien hoe snel het een hechte groep werd’’, aldus Ria Spijkers. 

De hardlopers en hun begeleiders namen 4 mei eerst deel aan dodenherdenking en legden na de stille tocht rozen op de begraafplaats. Daarna ging het naar Wageningen. Voor Hotel De Wereld, waar de Duitsers in 1945 de overgave tekenden, kreeg een recordaantal groepen en gemeenten het Bevrijdingsvuur, waarna ze hardlopend vertrokken naar hun woonplaats. 

Vijverfestival

In Gramsbergen lag de denkbeeldige eindstreep bij het Vijverfestival. Daar werd opgetreden door de bands The Third Party en AcoustiX. Laatstgenoemde band bracht ook een lied op de melodie van vrij Zijn van Marco Borsato. Bandlid Bert Nonkes heeft hier een nieuwe tekst voor geschreven. 

Verder las Bert Sloots enkele gedichten voor en verhaalde Dientje Jonkeren over het oorlogsverleden in Gramsbergen. Guus & Gelien vermaakten de kinderen en de jeugd leefde zich uit op springkussen. De vele honderden bezoekers genoten in de voorjaarszon aan de rand van de vijver van een drankje en hapje.

Volgens Meppelink en Spijkers waren de estafette en het festival niet mogelijk geweest zonder de belangeloze inbreng van bedrijven, die onder meer busjes voor het vervoer beschikbaar stelden, en financiële steun van fondsen en de gemeente Hardenberg. Maar ook niet zonder de tomeloze inzet van een grote groep vrijwilligers. 

Afbeelding
Afbeelding
N48 vier weken dicht in augustus Hardenberg 1 uur geleden
Engberdijksvenen_76780.jpg
Milieueffectrapport externe natuurherstelmaatregelen Engbertsdijksvenen compleet Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Herdenkingsjaar Slag bij Ane gestart Hardenberg 6 uur geleden
Afbeelding
Help de boswachter en word een Koppelranger! Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Boeren voeren actie tegen stikstofplannen Hardenberg gisteren
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda