Afbeelding
Picasa

‘Van Herdenken naar Vieren’: Gramsbergen herdenkt 80 jaar Bevrijding

di 8 april 2025 Hardenberg

Afgelopen weekend vierde Gramsbergen een bijzonder moment in haar geschiedenis: de bevrijding van de regio 80 jaar geleden. Het thema van de festiviteiten was ‘Van herdenken naar vieren’, en dit werd op zaterdag 5 april op bijzondere wijze vormgegeven. De dag begon met de opening van de expositie op het Meiboomsplein, waar Klaas Bolks en burgemeester Offinga het evenement inluidden. De expositie, getiteld ‘Nederlands Arbeidsdienstkamp De Boomhof’, bracht bezoekers terug naar een ingrijpende periode uit de geschiedenis van het dorp.

Na de opening werden er verschillende films vertoond, met interviews voor het boek Stappen door de oorlogsjaren van Gramsbergen 1940-1945. Dit boek vertelt persoonlijke verhalen van de bewoners die de oorlogsjaren hebben meegemaakt. Voor de kinderen was er een speciaal programma. Onder begeleiding van kunstenaars konden zij schilderen, waarbij het thema ‘Bevrijden: wat doet het met jou?’ hen inspireerde tot het maken van prachtige creaties.

Gedurende de middag vonden er ook boekbesprekingen plaats. Zo besprak Jacqueline Quarles van Ufford haar boek Liefste, wij zijn op reis, waarin zij het verhaal vertelt van haar grootvader, de oorlogsburgemeester mr. S.W.A. Baron van Voerst van Lynden. Andere vertellers waren Mini Veenema-Veldsink en de heer Altena, die allen hun verhalen en herinneringen deelden. De dag werd afgesloten met een indrukwekkend optreden van de Lowland Brigade Pipe Band uit Zwolle, die het publiek in vervoering bracht met hun muziek.

In de avond werd het feest voortgezet met een concert in de Sporthal, verzorgd door muziekvereniging Crescendo-KNA. Tijdens dit concert werd het verhaal van de bevrijding van Gramsbergen verteld, ondersteund door muziek van HCM, Marion Boonstra en Dianne Meesters, die allemaal hun steentje bijdroegen aan dit bijzondere moment.

Op zondag 6 april, tachtig jaar na de bevrijding, keerden veel oorlogvoertuigen tijdelijk terug naar de regio Gramsbergen. Als onderdeel van de Drenthe Liberty Tour deden zij de stad aan, waar een speciaal bevrijdingskonvooi door de straten reed. Het was een indrukwekkende en emotionele afsluiting van een weekend dat volledig in het teken stond van herinnering, respect en de viering van de bevrijding van Gramsbergen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 18 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg 21 uur geleden
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg 21 uur geleden
Popkoor X-Cream met links Roon Staal op piano.
X-Cream in Brigittakerk Hardenberg 21 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda