Afbeelding

Lezing over verzetsman Arnold Douwes

ma 6 april 2026 Coevorden

Ter gelegenheid van het verschijnen van Weerbaar, de biografie van verzetsman Arnold Douwes, komt auteur Michiel van Diggelen naar het onderduikersmuseum aan de Julianalaan 3 in Nieuwlande. Tijdens zijn lezing op 21 april vertelt Van Diggelen over Douwes en zijn verzetswerk. Aanvang 19.30 uur. Inloop vanaf 19.15 uur. 

In Weerbaar beschrijven Michiel van Diggelen en Richard Tanke het leven van Arnold Douwes. De verzetsman had vastomlijnde opvattingen over recht en gerechtigheid, goed en kwaad. Hij kon erg boos worden als mensen oneerlijk werden behandeld, maar ook als zij niet deden wat hij van hen verlangde. Hij handelde intuïtief en was niet gevoelig voor wat anderen van hem verwachtten of dachten, overtuigd dat hij het goede deed. Met deze biografie willen de auteurs het leven van Arnold Douwes neerzetten als inspiratiebron van individuele weerbaarheid en voorbeeld van verzet tegen onrechtvaardigheid en racisme.

Tijdens de lezing in De Duikelaar zal de periode 1942-1945 centraal staan, de periode waarin Douwes hulp bood aan Joodse onderduikers. Van Diggelen vertelt wat er zo bijzonder was aan de persoon Arnold Douwes en hoe het hem gelukt is om in samenwerking met anderen zoveel Joden te redden.

De lezing is kosteloos te bezoeken, maar in verband met het aantal beschikbare plaatsen is aanmelden vooraf wel noodzakelijk (reservering@museumnieuwlande.nl). 

Afbeelding
Excursie ‘Ontdek natuurgebied Beerze’ Hardenberg 31 minuten geleden
Afbeelding
Kunst maakt alles mooier Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Parkvissers hengelen in Radewijkerbeek Hardenberg 5 uur geleden
CLUS
CLUS zingt in Bruchterveld Hardenberg Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Clinic schoonspringen Hardenberg 6 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda