
Lezing over werkkamp Geesbrug
vr 26 september 2025 CoevordenIn Onderduikersmuseum De Duikelaar in Nieuwlande wordt op donderdag 2 oktober een lezing gehouden over het leven in werkkamp Geesbrug. De lezing begint om 19.30 uur in de filmzaal van het museum.
In de nacht van 2 op 3 oktober 1942 werd werkkamp Geesbrug ontruimd. Joodse dwangarbeiders werden vanuit het werkkamp naar Westerbork afgevoerd. In het kamp hebben, naast deze Joodse dwangarbeiders, in de loop der jaren verschillende groepen mensen gezeten.
Jan Pier Cleveringa uit Oosterhesselen deed onderzoek naar het leven in werkkamp Geesbrug. Veel was er niet bekend over de gevangenen en hoe het dagelijks leven voor hen verliep. Nu, 83 jaar na de ontruiming, vertelt hij hierover.
Wie de lezing bij wil wonen dient zich van tevoren aan te melden. Dit kan per mail: reservering@museumnieuwlande.nl onder vermelding van ‘lezing 2 oktober 2025’.








