De top 3 van het WK junioren. V.l.n.r.: Danylo Sokolov (2e), Matheo Boxum (kampioen) en Simon Harmsma (3e)
De top 3 van het WK junioren. V.l.n.r.: Danylo Sokolov (2e), Matheo Boxum (kampioen) en Simon Harmsma (3e)

Zilver voor Danylo Sokolov op WK dammen

ma 4 november 2024 Twenterand

De 19-jarige Danylo Sokolov, lid van Damclub Witte van Moort uit Westerhaar, heeft op het WK dammen voor junioren de zilveren medaille veroverd. In het Poolse Szklarska Poreba moest de student economie uit München het van 25 t/m 31 oktober opnemen tegen de beste junioren van de wereld. 

Sokolov kende een goede toernooistart, ging zelfs even ongedeeld aan kop maar kreeg al snel last van het Nederlandse supertalent en aspirant (!) Matheo Boxum. Bij het ingaan van de laatste ronde had Boxum een punt meer dan Sokolov, maar de loting voor de laatste ronde was gunstig voor de Oekraïner. Boxum kwam niet langs de Nederlander Emre Hageman. Goed nieuws voor Sokolov die sterk speelde en zelfs een winnende combinatie kon uithalen tegen de Litouwer Matas Skerterskas. 

Kon, want helaas greep Sokolov mis en kwam hij niet verder dan remise. Boxum werd toen alsnog kampioen maar de tweede plaats voor Sokolov mag zeker als een succes worden beschouwd. De Oekraïner zal dan ook vol vertrouwen afreizen naar Nederland voor de volgende competitiewedstrijd van de Westerhaarders. Op zaterdag 9 november neemt het eerste team van Witte van Moort het in Hijken op tegen Hijken DTC.

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 8 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 8 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 11 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 11 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda