Archieffoto van de opening van het jaarlijkse toernooi
Archieffoto van de opening van het jaarlijkse toernooi v.v. Den Ham

Hugo Venebrugge Toernooi 2025: vertrouwd, maar met twee primeurs

wo 4 juni 2025 Twenterand Ingezonden

DEN HAM – Sportpark De Rohorst in Den Ham maakt zich deze maand nog één keer op voor een groot voetbalfeest. Na de viering van diverse kampioenschappen is het zaterdag 14 juni tijd voor het Hugo Venebrugge Toernooi voor JO11-1-teams. De organisatie is trots te kunnen melden dat het opnieuw een toernooiopzet heeft die voldoet aan de standaarden van de naamgever, met ruimte voor enkele noviteiten. 

Het voetbaltoernooi is een eerbetoon aan Hugo Venebrugge, een voormalig keeper en jeugdleider van v.v. Den Ham die in 2008 overleed aan kanker. Toen hij op zijn ziekbed de vraag kreeg of hij het goed vond dat er een toernooi naar hem vernoemd zou worden, stemde hij in. Wel stelde hij een aantal voorwaarden. Het moest een speciaal toernooi worden. En de opbrengst moest naar een goed doel. Die hartenwens wordt dit jaar opnieuw ingewilligd. 

Nieuw goed doel 

De organisatie van het jeugdtoernooi bij v.v. Den Ham heeft voor deze editie een nieuw goed doel gekozen: WensAmbulance Hardenberg e.o., een vrijwilligersorganisatie met als missie het gratis vervullen van (laatste) wensen van terminale patiënten en chronisch zieken. Dat doet WensAmbulance Hardenberg e.o. door hen comfortabel naar een gewenste locatie te vervoeren. Denk daarbij aan een dagje naar zee, of het bezoeken van een familiereünie. 

Profclubs stellen prijzen beschikbaar, één nieuwkomer 

Aan het toernooi voor JO11-1-teams, georganiseerd door Hugo’s vrienden en jongere broer, doen zestien teams mee. Titelverdediger is ATC’65 uit Hengelo. Rondom de wedstrijden zijn er tal van activiteiten voor zowel de spelers als (jonge) bezoekers.  Voor de deelnemende teams liggen mooie prijzen klaar. Zo stellen onder meer Heracles Almelo, FC Emmen, sc Heerenveen en PEC Zwolle cadeaus beschikbaar. De Friese club is nieuw in dit rijtje; sc Heerenveen is recent gestrikt als partner van het Hugo Venebrugge Toernooi. Wat die club en de andere profclubs te bieden hebben, wordt na afloop bekend. 

Indrukwekkende opening, spectaculair slot 

Het toernooi wordt zaterdag 14 juni om 09.45 uur geopend met het vertellen van het levensverhaal van Hugo Venebrugge. Om 10.00 uur beginnen de eerste wedstrijden. De finale is om 15.00 uur. Deze zal plaatsvinden in een Champions League-waardige setting. Aansluitend is de prijsuitreiking en wordt de opbrengst voor het goede doel bekendgemaakt. 

Afbeelding
Ommen positief over komst Vechtdalbelevingscentrum Ommen 13 uur geleden
Afbeelding
Mien Pullen viert 100 ste verjaardag Hardenberg 14 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wil urnenmuur realiseren op begraafplaats Beerzerhof Ommen 14 uur geleden
Rinze Horsman en Thijs Pouw. (Foto: Gert Stegeman)
106 keer de Lemelerberg op Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Vrijmarkt van Haeringenstraat trekt opnieuw volle belangstelling op Koningsdag Hardenberg 16 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda