
Voorwaarts niet ontevreden met gelijkspel tegen Mariënberg
ma 17 maart 2025 HardenbergOp zaterdag 15 maart speelde Voorwaarts 1 een uitwedstrijd tegen Mariënberg 1. Voorwaarts had tot dan toe 5 punten meer vergaard en stond daarmee ook 5 plekken hoger op de ranglijst. Het was dus duidelijk dat Mariënberg vol voor de winst zou gaan om aansluiting te krijgen met de middenmoot en uit degradatiezorgen te komen.
Voorwaarts was er alles aan gelegen om te winnen, want winst kon een grotere afstand betekenen naar de onderste teams en zelfs aansluiting met de top. Toen scheidsrechter Hamzeh ruim na half drie voor het eerst op zijn fluit blies, zagen ze Mariënberg een goede start maken. De eerste twee mogelijkheden van de wedstrijd waren voor Mariënberg, maar Alen Toprackan stond op zijn post en hield het doel schoon. Na tien minuten spelen werd Voorwaarts voor het eerst gevaarlijk via een actie van Julian Slot, waarbij een gevaarlijke voorzet ternauwernood door Mariënberg tot corner verwerkt kon worden. Even later was het Dylan Snippe die met een hard schot Thijs Altena op zijn weg vond. Voorwaarts begon beter in de wedstrijd te komen en dat resulteerde na zo’n kwartier spelen in de verdiende 0-1. Een goede combinatie tussen Julian Slot, Kilian Ekkel en Lars Bove eindigde bij Dylan Snippe, die de afvallende bal hard binnenschoot. Mariënberg leek even van slag, maar bleef gevaarlijk in de countermomenten.
Na ruim een half uur spelen viel er een bal op het middenveld tussen meerdere spelers van beide teams in. Aan Voorwaarts kant werd er te veel afgewacht en daar wist Wesley Willems van Mariënberg wel raad mee. Hij pikte de bal op, soleerde langs enkele oranjehemden en schoot de bal hard binnen. Prima actie, maar wel onnodig als ze met een oranje bril naar de actie keken. Het zorgde voor de gelijkmaker en na een mooie schietkans van Bernd Bove vlak voor rust zagen ze verder geen noemenswaardige momenten en gingen ze met 1-1 rusten.
Voorwaarts begon met dezelfde elf aan de tweede helft, maar daar kwam snel verandering in. Lars Bove had na enkele minuten een dusdanige botsing dat hij het veld moest verlaten. Later bleek dat de plastisch chirurg zijn gescheurde lip weer in elkaar moest zetten. Milan Kerkdijk kwam voor Lars in het veld, wat betekende dat Dylan iets verdedigender ging spelen en Milan op de rechterkant ging spelen.
Voorwaarts speelde het merendeel op de helft van Mariënberg en leek een overwicht te krijgen, ook al bleven de counters van Mariënberg gevaarlijk. Gelukkig stond de achterhoede van Voorwaarts onder leiding van Sander Scherphof prima te spelen en hoefde Alen nauwelijks meer in actie te komen. Ramon Wessels speelde op de rechtsbackpositie erg sterk en was meermalen ook aanvallend van waarde.
Voorin werd Kilian Ekkel steeds meer een gevaar voor Mariënberg en na ruim een uur spelen was het Kilian die met een prima actie Julian Slot in schotpositie zette. Julian schoot de bal op de binnenkant van de paal. Waar iedereen verwachtte dat de bal nog over de lijn zou rollen, bleek de bal voor het doel langs te gaan en was het geen doelpunt. Enkele minuten later zagen we een soortgelijk moment en weer was het Kilian die Julian een mogelijkheid bood. Helaas voor alles wat Voorwaarts-minded was, schoot Julian de bal nu rakelings over het doel.
Met nog zo’n twintig minuten te spelen kwamen David Heerkes en Mick Schoemaker in het veld. Vooral Mick zorgde voor veel dreiging en viel goed in. Ondanks allerlei mogelijkheden wist Voorwaarts niet meer te scoren.
Mariënberg kreeg nog één goede kans door matig terugspelen aan Voorwaarts kant. Gelukkig was ook nu Alen alert en wist hij de bal nog te onderscheppen.
De wedstrijd eindigde in 1-1. Hier was vooral Mariënberg tevreden over en aan Voorwaarts kant was men niet ontevreden, maar er had wel meer in gezeten. Gelukkig was er wel weer volop strijd en werklust te zien en dat zal er komende week ook tentoon gespreid moeten worden als de thuiswedstrijd tegen SC Lutten op het programma staat, 22 maart om 14.30 uur, Voorwaarts 1 – SC Lutten 1.








