
Damclub de Vechtstreek verliest nipt bij Oerterp Drachten.
zo 20 oktober 2024 Hardenberg Ingezonden19-10-2024
Damclub de Vechtstreek moest zaterdag aantreden voor de uitwedstrijd tegen Oerterp Drachten.
We wisten van te voren dat het een zware klus zou worden om er een resultaat te behalen gezien de rating verschillen.
Al vrij vroeg in de middag ging de eerste partij voor De Vechtstreek verloren in een gelijkwaardige stand liep Jan Dekker die aan bord 4 speelde in een damzetje waarna hij kort daarna opgaf. (2-0)
Niet lang daarna ging de 2e partij verloren, Andre Nijmeijer speelde tegen de sterke Gerben de Wit en zag een zetje over het hoofd. (4-0)
Aan bord 6 speelde Marthy van Houtert tegen de sterke Hendrik Veenstra (1239 rating). Op de 27e zet wist Marthy zijn tegenstander te verrassen met een damzetje, op zet 32 wist Hendrik de dam weer af te nemen maar met een schijf achterstand. Marthy wist dit echter niet in winst om te zetten en zo werd het eerste punt binnen gehaald. (5-1)
Even later besloten ook Jorn Kruit en Jan Siegers tot remise. (6-2)
Ook de volgende 3 partijen eindigden in remise, met nog 1 partij te gaan stonden we achter met 9-5. Wel vochten we door tot de laatste punt omdat het aantal bordpunten wel eens belangrijk kan worden op het eind van de competitie. Leo Peters had een zware kluif aan Henk Jonker (1139), tijdens de partij maakte Leo in de openingsfase een paar slechte keuzes waardoor hij duidelijk minder kwam te staan, toen dacht Henk echter door te kunnen breken naar dam maar Leo haalde de doorgebroken schijf terug en stond plots een schijf voor in een gewonnen stand. Niet lang daarna gaf Henk op.
Eind stand 9-7 in het voordeel van Oerterp Drachten.








