
Hou Streek bestaat al 90 jaar
wo 22 november 2023 HardenbergWat jammer. IJsplezier Hou Streek op De Boshoek definitief van de baan.
Maar ….. de ijsvereniging is en blijft na al die jaren een goed draaiende vereniging, waar plezier de boventoon voert en waar men veel respect heeft voor ieders prestaties.
Een bloeiende periode, maar toch sluiting
“Het kon niet anders meer:” zegt Jan Hakkers namens de ijsvereniging.
“Hou Streek Schaats- en Skeelervereniging werd in 1933 opgericht onder de naam Ysclub Hou Streek. De vereniging bestaat dit jaar dus al 90 jaar! Binnen de vereniging werden in de loop van de jaren de divisies Trainingsgroep Schaatsen, de IJsbaan op de Boshoek en de Skeelergroep gestart. De Trainingsgroep Schaatsen bestond in 2019 40 jaar waarvoor er een ontzettend gezellige en gewaardeerde reünie georganiseerd werd. De eerste ijsbaan werd gerealiseerd bij De Koppel aan de Vecht. Jaren later kwam de Boshoek in beeld, waar tot vorig jaar de thuishaven van de club was met een eigen gebouw van Hou Streek. Als er geen ijs op de eigen baan lag werd er in eerdere jaren geschaatst op de ijsbaan in Assen met de Trainingsgroep. In de hoogtijdagen werd er op maandag met een bus vol schaatsliefhebbers samen naar de baan gereden. Dit leverde een enorme binding tussen de leden onderling op en er werd daar wekelijks met veel plezier getraind. Na de sluiting van de baan in Assen in 2017 werd naar Enschede uitgeweken. Daar waar nu met een groep van ruim 35 schaatsers elke maandagavond tussen 20.00 en 21.00 uur wordt gereden, onder begeleiding van gediplomeerde trainers. Ook is er nog een groep van zo’n 15 jeugdleden die tot volle tevredenheid elke week schaatstraining krijgt via Schaatsclub CSV uit Vriezenveen waarmee een goede samenwerking is. Wat niet is veranderd is het grote plezier dat ieder beleeft aan de schaatssport! De club bracht bekende rijders voort waarvan Eric Hulzebosch het meest bekend is. Maar ook Chantal en Ghita Beltman en Marcel Snippe verdienden hun sporen in de sport. De laatste jaren is Gary Hekman het uithangbord van de club (en de schaatssport), met als aanstormend talent Lars Woelders.”
Skeeleren, goed voor je hart, je spieren en je lichaam
“De skeelerdivisie werd eind vorige eeuw opgericht. In de begin jaren werd er op diverse parkeerplaatsen of een rustig industrieterrein in Hardenberg wekelijks getraind. Sinds de komst van de Combibaan in Gramsbergen kunnen jeugd en volwassenen (ongeveer 60 leden) in het voorjaar en de zomer elke maandagavond veilig trainen op de mooie baan onder begeleiding van diplomeerde trainers. De grootste aanwas van leden was na de Elfstedentocht van 1985. Duidelijk werd, dat winters mét natuurijs belangrijk zijn voor het behoud van een eigen ijsbaan. Door het ontbreken van (langere) vorstperiodes werd de ijsbaan op de Boshoek een behoorlijk zorgenkindje. Ook zorgde de ligging van de baan dat hij pas laat of juist helemaal niet open kon.”
Sluiting en nieuwe eigenaar
Voor de goedwillende vrijwilligers was het ook niet leuk om steeds weer tot de conclusie te komen dat het werk elk jaar voor niks was. De baan bleef door de oplopende vaste lasten jaarlijks een flinke aanslag op de clubkas plegen. Daarom werd vorig jaar, door bestuur en leden, de toch wel emotionele beslissing genomen om te stoppen met de exploitatie van de baan.”
Gelukkig werd vrij snel een nieuwe eigenaar voor het gebouw gevonden, waar binnenkort een bedrijf gevestigd zal worden voor het geven van Yogalessen. Hou Streek kan zich nu volop richten op de sportende leden, met een vernieuwd bestuur, nieuwe naam en nieuwe statuten. Kortom Hou Streek is na al die jaren nog steeds de vereniging, die voor heel veel liefhebbers in een mooie behoefte voorziet.
Gary 25 jaar lid!
Jan Hakkers: “Naast bovengenoemde informatie was er op de Algemene Vergadering ook individuele aandacht voor een aantal leden. Hij werd net al genoemd als uithangbord, Gary Hekman! Naast marathonschaatsen doet Gary tegenwoordig ook fanatiek aan gravelen. Een passend alternatief dat in coronatijd bij hem ontstond. Vergelijk maar het gravelen tot wegwielrennen zoals schaatsen op natuurijs dat doet tot rijden op kunstijs. En dat past Gary zeker. En hij was al 25 jaar respectabel lid. Huldiging dus. Zelf kon Gary er helaas niet bij aanwezig zijn. Maar de aandacht er voor komt later. Met een mooie bos bloemen en uiteraard de oorkonde.”
Suzan lid van verdienste
Ook was er aandacht voor penningmeester Suzan Wolters, lid van het bestuur en van de skeelercommissie. Ook in de schijnwerpers dus! Want ze werd benoemd tot lid van verdienste waarvoor ze het speldje mag dragen. Uiteraard kreeg ze ook een ruiker bloemen en de bijbehorende oorkonde.










