
Vechtdallopers op marathon van Enschede
zo 24 april 2022 HardenbergOp zondag 24 april werd in Enschede de oudste marathon van Nederland gehouden. Deze loop met meerdere afstanden, 5-10-21,1 en 42,2 kilometer trekt veel hardlopers. De weersomstandigheden waren redelijk gunstig doch de lopers werden wel geplaagd door de wind. De Vechtdallopers waren goed vertegenwoordigd op alle afstanden en mede door een goede voorbereiding leverde dit zeer goede prestaties op.
Op de 5 kilometer waren Anita Deemter en Coos Moes actief, Anita finishte in 25.19 minuten en Coos in 32.37 minuten en dat is voor haar leeftijd een uitmuntende prestatie. Op de 10 kilometer deed Birgit Kesselaar mee, ze liet zien dat zij goed mee kon komen en finishte in 55.37.
Op de halve marathon, 21,1 kilometer waren de heren Marco Bokxem, Hendri Godeke en Rob Somsen actief. Duidelijk was dat zij door de wind werden tegengewerkt maar toch waren de prestaties goed, Marco kwam in 1.48.57 over de finish, Hendri in 1.49.50 en Rob in 2.03.59.
Op de hele marathon waren het Tessa Krops, Stephan Bontekoning, Victor Kaal en Aart Jan Wijncoop die een uitstekende prestatie wisten neer te zetten. Tessa liet zien dat zij echt een aankomend talent is en met een PR finishte zij in 3.27.26. Zij liep samen met Stephan Bontekoning, hij finishte in dezelfde tijd. Victor Kaal had zich tot doel gesteld om binnen drie uur te finishen. In een strak tijdschema ging hij op weg en hij wist dit heel goed vast te houden wat hem een PR opleverde van 2.58.56. Hiermee was hij derde bij de mannen 50+.
Aart Jan Wijncoop wilde onder de vier uur lopen en ondanks dat hij het zwaar had liep hij heel gedegen naar 3.50.57.




