
Juventa 1 schrijft historie; promotie naar de overgangsklasse
ma 18 april 2022 HardenbergZaterdag 16 april gaat de boeken in als een historische dag voor Juventa, voor het eerst in het bestaan van de Hardenbergse korfbalclub is promotie naar de overgangsklasse afgedwongen. Na een prachtige lichtshow, werd in een stampvolle en sfeervolle sporthal de Beek, om 19.45 uur in gefloten voor een zeer beladen wedstrijd tegen OKO/BIES uit Opende. In deze tweede Play-off wedstrijd moest er met minimaal zes doelpunten verschil gewonnen worden om de play-offs winnend af te sluiten en zodoende te promoveren. In Opende werd met 19-14 verloren.
Juventa begon sterk aan de wedstrijd en zette via Jet Naberman en aanvoerder Peter Tigelaar binnen twee minuten, de 2-0 op het scorebord. Juventa en OKO/BIES waren sterk aan elkaar gewaagd, OKO/BIES reageerde dan ook gelijk door 2-2 te maken. De supportersgroepen lieten zich sterk horen en zagen na een 4-4 stand, Juventa uitlopen naar 9-4. Het belangrijke gat was geslagen, maar het team van Coach Martin Kamphuis wist dat het moest blijven vechten om het gat verder te vergroten en de voorsprong vast te houden. Voor rust scoorde beide teams nog eenmaal en zodoende werd er gerust met een 10-5 voorsprong voor Juventa.
Coach Martin Kamphuis zette in de rust de spelers van Juventa op scherp en dat was na rust gelijk te zien. Onder toeziend oog van de uitzinnige supporters van Juventa, die maar bleven zingen en aanmoedigen, kwam Juventa na rust op 12-5 door Wilco Hennink en Peter Tigelaar. Er leek een belangrijk gat te zijn geslagen, maar OKO/BIES herpakte zich, er werd hard gestreden op het veld en de grenzen werden aan beide kanten opgezocht, voor de vele supporters was het een prachtige strijd om te zien. OKO/BIES kwam terug tot 13-9. Om elke bal werd gestreden, maar Juventa kwam onder aanvoering van scherpschutter Wilco Hennink sterker uit de strijd. In kort tijdbestek maakte Hennink vier doelpunten en kon Juventa uitlopen naar 17-11, met nog 7 minuten te spelen. Een hectische slotfase brak aan.
OKO/BIES maakte via een strafworp 17-12, aanvoerder Peter Tigelaar nam zijn verantwoordelijkheid en schoot van afstand de 18-12 binnen, deze stand bleef lang staan. Met nog twee minuten op de klok maakte de gasten onder luid gejuich van de meegereisde supporters de 18-13. Wederom Wilco zette sporthal de Beek op zijn kop door met minder dan een minuut op de klok de 19-13 binnen te schieten. Een ongekend hectische laatste minuut, waarin de spanningen binnen en buiten het veld hoog opliepen brak aan. Met nog 20 seconde op de klok koos scheidsrechter Wim Spenkelink ervoor om na een gevecht om de bal, OKO/BIES een strafworp toe te kennen. OKO/BIES kreeg de kans om 19-14 te maken, en zodoende een verlenging uit het vuur te slepen. Echter faalde de heer van OKO/BIES, waardoor sporthal de Beek bijna ontplofte van blijdschap aan de kant van de Juventa-spelers en supporters. Juventa schrijft historie en promoveert naar de overgangsklasse, zo hoog is er nog nooit gespeeld in de historie van de geel-zwarte club.




