Afbeelding

Late treffers beslissen duel in voordeel van ST FC Meppel/Alcides

zo 22 maart 2026 Hardenberg

Zaterdag 21 maart stond op sportpark Moscou de wedstrijd op het programma tussen Dames 1 van Bergentheim en Vr 1 ST FC Meppel/Alcides. In de slotfase wist ST FC Meppel/Alcides de wedstrijd naar zich toe te trekken en won uiteindelijk met 0-2.

De aftrap werd verricht door pupil van de week Marèl Hofsink. Marèl is 11 jaar en speelt als spits in de JO11-2. Ze beleeft veel plezier aan alles wat met voetbal te maken heeft. Vooraf voorspelde ze een 2-1 overwinning voor Bergentheim, maar de wedstrijd verliep uiteindelijk anders.

De selectie van Bergentheim was deze wedstrijd verre van compleet en werd aangevuld met meerdere gastspelers uit Dames 2 en 3. Vanaf het begin bleek dat beide ploegen goed aan elkaar gewaagd waren. Toch was het Meppel dat in de openingsfase de grootste kansen kreeg: een schot belandde op de lat en een andere poging ging net naast het doel van Bergentheim.

Na deze fase kwam de wedstrijd meer in evenwicht. In de 25e minuut kreeg Charda Salomons een grote kans toen ze één op één met de keepster kwam, maar tot scoren kwam ze niet. Bergentheim kreeg vervolgens steeds meer ruimte om op te bouwen. Sylvana Jangbahadoer wist met regelmaat gevaarlijke voorzetten af te leveren op Loraine Scholten. Maar de verdediging van St FC Meppel/Alcides stond goed te verdedigen.

Op het middenveld verrichtten Marleen Luisman en Marit Hofsink veel werk en wonnen zij tal van duels. Toch wist geen van beide ploegen echt de overhand te nemen. Ook verdedigend moest er hard gewerkt worden: Sanne Willems, Sylvana Jangbahadoer en Marleen Roelofs hielden de ruimtes klein en wisten de aanvallen van Meppel goed te neutraliseren.

In de 46e minuut kreeg Sylvana nog een schotkans, maar haar poging ging naast het doel. Met een 0-0 stand werd uiteindelijk de rust bereikt.

Tijdens de rust werd Jasmijn te Rietstap gewisseld voor Lisa Visser. Na de hervatting bleef het spelbeeld gelijkwaardig. Later werd Marleen Luisman vervangen door Sanne Prijs. De verdediging van Bergentheim kwam steeds meer onder druk te staan. Keepster Hannah voorkwam in de zestigste minuut met een fraaie redding nog bijna een doelpunt.

Sylvana Jangbahadoer werd gewisseld voor Esther Schreurs en even later kwam Marit Woertink in het veld voor Tess van der Weide. Lange tijd leek het erop dat de wedstrijd zonder doelpunten zou eindigen. Toch wist Meppel in de 86e minuut de score te openen: Marleen Roelofs probeerde de bal over de achterlijn te werken, maar een speelster van Meppel kreeg haar voet ertussen en scoorde.

Hierdoor gingen de dames van Bergentheim voor de laatste minuten van de wedstrijden volledig in de aanval, maar net voor het eindsignaal viel ook het tweede doelpunt, waardoor de eindstand 0-2 werd. Volgende week zaterdag reizen de dames af naar Enschede om het op te nemen tegen VR1 van ST Achilles E/Emos. De aftrap is om 12.30 uur.

Afbeelding
Bergentheim sluit bewogen seizoen af met afscheid Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Leen en probeer een e-reader bij de Bibliotheek Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Ondersteuning speelplein Vroomshoop-Oost Twenterand 6 uur geleden
bridge kaarten
Klaverjassen en jokeren Hardenberg 8 uur geleden
Martine Veurink, Geke Dam en Doortje Klijnstra vierden dat ze 25 jaar werkzaam zijn in het onderwijs
Drie leerkrachten vieren 25 jaar in het onderwijs Nieuws Ingezonden 13 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda