
Gramsbergen boekt simpele zege
ma 16 februari 2026 HardenbergDoor: Bart Nijstad - Na drie nederlagen (Zutphen, SDC’12 en CSV’28) won Gramsbergen voor het eerst in 2026. Dat was ook wel even nodig want de ploeg van Stef Lamberink was al aardig afgezakt naar de achtste plek. Na ruime zege van 4-1 op laagvlieger Dieren, stijgt de ploeg een plekje en kan weer een beetje naar boven kijken.
Gramsbergen was het nieuwe jaar slecht begonnen. Voor de winterstop was het opgeklommen naar een derde plek. Door nederlagen tegen koploper Zutphen 1-2 en SDC’12 ook 2-1 en de oorwassing vorige week tegen CSV’28 5-1, was het zaak om laagvlieger Dieren te verslaan. Stef Lamberink zag vooral in de eerste helft een goed spelend Gramsbergen. “We komen vlot op 1-0. Na rust hadden we het even lastig en kregen zij wat kansen. Na de 3-0 was het gespeeld”. Roy Seinen voerde zijn imposante rijtje met twee goals op. Hierdoor stijgt het naar plek zeven met 21 punten en is het gat met Dieren naar elf punten gegaan. De eerste vier ploegen hebben een aardig gaatje geslagen, Zutphen (de grote favoriet), SVI, Losser en ATC’65 lijken te gaan strijden om de titel. Daarachter zitten WVF, CSV’28 en Gramsbergen op het vinkentouw. Stef Lamberink vindt dat de ploegen elkaar niet zoveel ontlopen. “Het verschil tussen de ploegen is niet zo bijster groot”.
Over twee weken kan de ploeg goede zaken doen door nummer acht Hellendoorn op ‘t Hoge Holt te verslaan. Gramsbergen - Dieren 4-1. 10. Roy Seinen 1-0, 30. Seinen 2-0, 60. Elwin van der Veen 3-0, 75. Robert-Jan Hamberg 4-0, 90. Inge Quinten 4-1.
HHC stijgt naar plek twee
Ondanks de snijdende koude wind waren er toch nog aardig wat supporters naar De Boshoek gekomen. HHC had niet veel moeite met Jong Almere City, al duurde het wel lang voordat er definitief afstand werd genomen. Op de Boshoek was HHC te sterk voor Almere City. Net als in de eerste wedstrijd in Almere werd het 3-1. Het was een verdiende overwinning. HHC was veel sterker maar liet veel kansen onbenut, zodat het lang spannend bleef. Lars Spit maakte daar een einde aan, door vijf minuten voor tijd de bal binnen te schieten. Nieuwkomer Maarten Pouwels maakte zijn eerst doelpunt in het shirt van HHC. Volgende week speelt HHC in Haarlem tegen Kon. HFC. HHC staat nu samen met Quick Boys op een tweede plek. HHC heeft al 41 punten bij elkaar gespeeld en dat zijn er al bijna net zoveel als vorig seizoen aan het eind. Toen bleef de teller staan op 47 punten en een teleurstellende elf plaats. HHC - Jong Almere City 3-1. 9. Giovanni Zwikstra 1-0, 20. Sebastiaan Hagedoorn 1-1, 39. Maarten Pouwels 2-1, 85. Lars Spit 3-1. 87. Rood: Jay Kuiper (Almere City).
DKB laat dure punten liggen
In De Krim lukte het De Krimse Boys niet om SC Angelslo te verslaan. Het werd 1-1 en die score stond bij de rust al op het scorebord. Leon Kosse zag vooral een slechte tweede helft. “De eerste helft was nog redelijk. Tweede helft hebben we geen kans meer gecreëerde, al kreeg Jesper Kroesen in de extra tijd nog een dot van een kans. Hij knalde van vijf meter via de lat over. Er zat niet meer in. We hadden het voor rust al moeten beslissen”. DKB blijft wel koploper in de vijfde klasse H, al is de voorsprong op Klazienaveen wel geslonken. DKB heeft vier punten meer, maar ook een wedstrijd meer. DKB - SC Angelslo 1-1. 24. David van Zandwijk 1-0, 45. Sebastiaan Kroezen 1-1. Volgend week speelt DKB tegen VCG en NWVV tegen Lutten.
Inhaal programma
Voor volgend weekend zijn er wat inhaal wedstrijden. In de derde klasse O speelt Bergentheim thuis tegen De Weide en op de Boekweit neemt DVC Dedemsvaart het op tegen FC Ommen. In de buurtbuscompetitie zijn er ook twee inhaalwedstrijden en zeker niet de minste. Nummer twee Avereest krijgt nummer drie Hardenberg’85 op bezoek en in Westerhaar is er derby Voorwaarts en Sportlust.
In de vijfde klasse D moet Lemele tegen MVV’69 spelen in Marle.
Op zondag is er in de derde klasse O nog de wedstrijd SC Erica tegen EMMS. Dit onder voorbehoud, want er kan zomaar weer een bak sneeuw vallen.










