V.l.n.r.  Erik de Keyzer, Maarten Nieboer, Gerson Drent, Benno Witzand. (William Flim ontbreekt). (Foto: Gert Stegeman)
V.l.n.r. Erik de Keyzer, Maarten Nieboer, Gerson Drent, Benno Witzand. (William Flim ontbreekt). (Foto: Gert Stegeman) Gert Stegeman

Tennisclubs bundelen krachten

wo 5 november 2025 Hardenberg

- Door: Bart Nijstad - Binnen de gemeente Twenterand zijn vier tennisverenigingen actief. T.V. de Bosbaan Vroomshoop, T.V. Vriezenveen, T.V. Den Ham en T.V.W.V. Westerhaar. In totaal zijn zo’n 1400 mensen lid van deze vier tennisverenigingen. Omdat in de maanden november tot en met maart tennis vaak op een laag pitje staat, heeft Benno Witzand bedacht samen met vier anderen dat het tijd was voor een soort wintercompetitie.

Tennisverenigingen zijn veel geprivatiseerd, dus moeten zelf veel ophoesten. Benno Witzand zag dat bij zijn eigen club ze zes nieuwe banen hadden gekregen. “Wel betaald door ons zelf. Dan moet je die banen ook gebruiken. De KNLTB heeft net als voetbal ook een tenniscompetitie. De voorjaarscompetitie (april-mei) bestaat uit zeven weekenden en de najaarscompetitie uit vijf weekenden.”
Benno en velen zijn niet zo kapot van die competities. “Je moet soms ver weg en dan heb je een baan. Begin je om 13 uur sta je om 22.00 nog op de baan. En dan ligt er ook nog aan waar je speelt. Soms is ook niet gezellig en dan duurt zo’n dag lang.”

Benno Witzand, de initiatiefnemer van dit plan, vond dat de clubs meer moesten samenwerken. “Zo versterk je elkaar alleen maar. We doen al dingen samen met de jeugd. Verder hebben we allemaal all-weather banen, dus we kunnen de hele winter door spelen. Vroeger hadden we gravelbanen en die lagen dan van oktober tot april eruit.” Benno nam contact op met de drie andere clubs en ze zijn gaan brainstormen. “We hebben vier niveau’s en we spelen Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel. Je speelt uit en thuis en het is allemaal dichtbij. We spelen op vrijdagavond, zaterdagmiddag en zondagmiddag.” 

Veel aanmeldingen
Ze schrokken best wel van het aantal aanmeldingen. “We hebben 55 teams, van ongeveer zes personen, sommige hebben er acht. Er doen dus ruim 300 mensen aan mee en dat voor de eerste keer.” Deze competitie blijkt een schot in de roos. Vanaf de eerste week van november tot en met de eerste week van maart worden de wedstrijden gespeeld met als klap op de vuurpijl een eind dag op 7 maart waar alle finalewedstrijden zullen worden gespeeld.

Puzzel
Benno was wel bekend met het organiseren van een toernooi, maar zo’n evenement nog niet. “Het was een hele puzzel, want een toernooi op vier tennisparken is andere koek.” Dankzij een hoofdsponsor is het inschrijfgeld aan de lage kant. Voor Benno is een ding belangrijk. “Ik wil de mensen aan het bewegen krijgen, we zitten teveel. Dat is voor mij het belangrijkste. Bewegen is zo belangrijk voor ons.”

Afbeelding
Rommelroute Westerhaar 11 juli 2026 Ingezonden Ingezonden 9 uur geleden
Lynn Meier onderweg (foto Explora.cc)
Lynn Meier overwint Trans Balkan Race Hardenberg 10 uur geleden
Als blijk van waardering werd Albert Smit verrast met de speciale jubileumattentie van de KNLTB. (Foto: Gert Stegeman)
Tennisvereniging De Krim viert jubileum Hardenberg 10 uur geleden
Huidige Valckx & Van Kouteren orgel
Zangavond ter afscheid van orgel Hessenwegkerk Ingezonden Ingezonden 12 uur geleden
Afbeelding
Zomer vol avontuur op ‘Op ons Boerenerf ’ Hardenberg 14 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda