Team De Grunte klaar voor eerste competitiewedstrijd
Team De Grunte klaar voor eerste competitiewedstrijd Simone Back

Zwemmers De Grunte sterk van start in competitie

zo 5 oktober 2025 Hardenberg Ingezonden

ZWOLLE – De zwemmers van De Grunte zijn het nieuwe competitieseizoen uitstekend begonnen. In Zwolle pakte de ploeg tal van podiumplekken en persoonlijke records, waarmee de wens om te promoveren dit jaar kracht wordt bijgezet.

De opening met de 4x100 meter vrije slag jongens onder 16 leverde direct succes op: het eerste team met Koen, Jefta, Stefan en Hidde won overtuigend. Het tweede team met Levi, Tim, Elian en Jurre werd vierde, met mooie verbeteringen.

Op de 100 meter wisselslag onder 18 pakte Joas de winst in een dik persoonlijk record, met Rinse als tweede. Bij de meisjes won Amber, terwijl Tess vierde werd. 

Ook op andere afstanden waren er successen: Fleur pakte brons op de 100 rug, Jurre zilver en Stefan brons bij de jongens.

Bij de senioren toonde Eline haar vorm door haar zes jaar oude toptijd te verbreken op de 400 vrije slag en daarmee een A-limiet te zwemmen. Chantal werd tweede, Marle vierde en Annemiek zesde.

De 100 meter vrije slag onder 16 leverde fraaie resultaten op: Hidde werd tweede, Jefta derde (net onder 1:10) en Gwen derde bij de meisjes in een nieuw PR. Meike pakte zilver.

De estafettes brachten extra glans. In de mix 4x50 meter wisselslag onder 18 won het team met Annemiek, Meike, Joas en Rinse, terwijl het tweede team derde werd. Ook de slotestafette, de 4x100 meter vrije slag dames, leverde een tweede en vierde plaats op.

Andere hoogtepunten waren een 1-2-3 bij de 50 vlinder jongens onder 14 voor Stefan, Jurre en Levi, de overwinning van Koen op de 100 schoolslag, en een spannende strijd op de 200 vrij waarin Rinse nipt won van Joas.

Met talloze persoonlijke records en podiumplekken heeft De Grunte een overtuigende start gemaakt. De komende weken wordt duidelijk hoe de ploeg zich landelijk heeft geplaatst, maar de wens op promotie blijft zeker van kracht.

Flavium
LEGENDARISCHE BAND FLAVIUM KOMT MET ‘THE PETER GREEN DEAL’ NAAR GASHOUDER PODIUM! Nieuws Ingezonden 12 uur geleden
Afbeelding
Sloop Spaanskamp is nu een feit Hardenberg 12 uur geleden
De Kardoen winnaar van het schoolvoetbal in Ommen
De Kardoen wint schoolvoetbal Hardenberg 13 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wijst vragen van voetbalclub af Twenterand 15 uur geleden
Afbeelding
Overlast door oud papier in Baalder Hardenberg 18 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda