
Dammen met Fitter Brein: een gezellige middag voor jong en oud
wo 24 september 2025 Hardenberg- Door: William Teerlinck - In Buurtkamer Dedemsvaart komen jong en oud samen voor een potje dammen. Deze bijeenkomsten, georganiseerd in samenwerking met de stichting Fitter Brein, bewijzen dat dit oer-Hollandse spel niet alleen gezellig is, maar ook een positief effect heeft op de hersenen.
Dinsdagmiddag 23 september schoven zo’n twintig bezoekers aan in de Buurtkamer. Een deel van hen nam actief deel aan de dampartijen onder begeleiding van twee gepassioneerde vrijwilligers van Fitter Brein: Jarnald Palmas en Bart-Jan Kortleven. De heren, zelf fervent dammers, delen hun enthousiasme via wekelijkse projecten in de regio, waaronder in Slagharen, Hardenberg en Hoogeveen.
Gezonde Dosis Concentratie
Volgens Jarnald Palmas van Fitter Brein vereist dammen concentratie en strategisch denken, wat de hersenen actief houdt. Voor ouderen kan dit zelfs helpen om de symptomen van aandoeningen zoals dementie en Alzheimer uit te stellen. Bovendien is het een laagdrempelig spel. Veel ouderen hebben het in hun jeugd al geleerd en pakken het met plezier weer op. Het doel van Fitter Brein is dan ook om dammen in te zetten ter ondersteuning van de mentale gezondheid en het bevorderen van sociale verbindingen. Naast de dammers waren er ook andere bezoekers die toekeken, een praatje maakten of genoten van andere spellen. De bijeenkomst bleek een gezellige middag voor iedereen. De volgende dammiddagen vinden plaats op dinsdagen van 14.00 tot 16.00 uur: 25 november, 20 januari in de Buurtkamer Dedemsvaart aan de Magnolia 108.







