Afbeelding

Mariënberg op de koffie in Windesheim!

ma 8 september 2025 Hardenberg

- Door Alfred Dorgelo -  (Tweede bekerduel gaat ook verloren)

Allereerst het goede nieuws!
Hij liep er echt, gewoon in de zon, bijna achteloos in Windesheim.
Justin Bolks, hij was voor een weekendje ontslagen uit het ziekenhuis.
Vanaf komende week is hij weer een weekje intern in revalidatiecentrum de Vogellanden.
Mooi vrij in de kop. Ik sprak ‘m ff. Het ging goed met hem, hopelijk zet het herstel zich zodoende voort dat hij binnenkort weer helemaal gtp is. Meer dan voetbal hè.

Naast Justin zal ook Collin voorlopig niet meer acteren binnen de kalklijnen.
De oudste zoon van Eduard en Cindy Bouwhuis heeft zijn kruisband naar de gallemiezen.

Daar staat meestal een jaar voor, kortom voordat het seizoen is begonnen is deze ook alweer klaar voor onze excentrieke spits. Jammer! Beterschap Collin.
Naast deze twee miste Mariënberg ook bijna zijn gehele middenveld tegen het onbekende VoetbalSport Windesheim (VSW) op sportpark de Bosrand.

Want Bas en Dennis van der Veen en Brian Lamberink namen deel aan de 1/8 of kwart triatlon in Vroomshoop. Kortom, er stond een iets ander elftal tijdens het 2e bekerduel.
Ik hou het glas graag halfvol, later op het terras bij Café Mans hadden enkele supporters het glas reeds halfleeg. Ik wil daarin voorlopig nog niet mee… De competitie is nog niet eens begonnen, we moeten nog een heel seizoen met elkaar. Laten wij de heren voetballers het voordeel van de twijfel geven. Zo slecht vond ik het nog eens niet, tuurlijk goed was het ook niet. Maar er valt zekers wat lijnen in het spel van de roodzwarten te ontdekken. Nog steeds in de voorbereiding hè. Alleen tot aan de zestien gaan de combinaties vrij aardig maar stokt het aanvalsspel als de één na laatste lijn is gepasseerd. Verkeerde keuzes, net de vrijstaande spelers niet bereikt!
De puntjes op de i moeten wel snel worden gezet voordat wij in Nijverdal de seizoensouverture beleven tegen het favoriete SVVN. Dinsdag oefenen wij tegen PH uut Almelo, gewoon thuis op het Westerpark en komende zaterdag, 13 septembrer, wacht het laatste bekerduel tegen onze vrienden van Britishfield. Kortom, het schaven en schuren zal nog wat spaanders etc. opleveren….VSW, we speelden er ooit in een ver verleden tegen. Diep vorige eeuw. De trein raast er nog steeds om het kwartier langs. Het hoofdveld is sinds zestien jaar wel verplaatst, meer naar het dorp toe. Een strak matje hoor, o.a. draagt daar de robot-grasmachine haar steentje aan bij. Verder hebben ze 2 senioren-elftallen en slechts drie jeugdteams. Het vlaggenschip wordt ondermeer in de benen gehouden door ca. 8 oud-spelers van de Zwolsche Boys. Maar ze weten van wanten, zijn niet bang voor een stevige tackle. De scheids hield blijkbaar van mannelijk voetbal en liet veel doorgaan. Dat mag, familie van Bas? Wij moeten gewoon meer van ons afbijten, de kop d’r veur houden.
Nogmaals, ik zie het positief in. Bij vlagen kwamen wij er goed uit. Redelijke combinaties maar de laatste goede pass ontbrak negen van de tien keer!
Vlak voor rust kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong. Een VSW’er kopte de bal tegen de touwen. Na rust stond enkele keren het vizier niet goed afgesteld, we kwamen best wel vaak buurten rondom de vijandelijke zestien maar ontbeerde wij het al veel gehoorde gogme. Vlak voor het sluiten van de markt profiteerde weer een andere VSW’er van wat miscommunmicatie in de roodzwarte defensie en schoot de wedstrijd op slot, 2-0.
VSW lijkt hierdoor de winst in deze bekerpoule bijna niet meer te kunnen ontgaan.
Mariënberg wacht nog 1 oefenduel en nog 1 bekerwedstrijd voordat de echte strijd zal losbarsten. Maar nogmaals, het mooiste nieuws zag ik al voor de aftrap langs het veld wandelen. Mooi dat je d’r weer bint, Justin. Hou vol, hou vast. Kop d’r veur!
Fijn weekend. Joah mag wel zo.

Rudi Even Storen
De menselijke maat in Dalfsen even sToren 39 minuten geleden
Afbeelding
Voorbeschouwing Mariënberg – DES Nijverdal Hardenberg 1 uur geleden
Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Hardenberg Ingezonden 16 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 17 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 18 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda