Afbeelding

Bergentheim start sterk, maar zakt weg tegen Heerenveense Boys

za 3 mei 2025 Hardenberg

Na een paar weken zonder actie stond dames 1 van Bergentheim op zaterdag 3 mei weer op het veld, dit keer uit tegen Heerenveense Boys VR1. Het team was nog niet compleet op sterkte en moest uiteindelijk met 1-5 hun meerdere erkennen in de Friezinnen.

Bergentheim kende een flitsende start: al na drie minuten tikte Nicole Marsman de 0-1 binnen na een strakke voorzet van Marion Kappert. Heerenveense Boys liet zich echter niet onbetuigd en kwam binnen tien minuten gevaarlijk opzetten, al ging hun eerste schot naast. Even later volgde een treffer van de thuisploeg, maar die werd afgekeurd wegens buitenspel. In de openingsfase golfde het spel op en neer, maar na twintig minuten kwam Bergentheim steeds meer onder druk te staan. Verdedigers Dagmar Bakhuis en Marleen Roelofs en keepster Kaylee Grendelman moesten meerdere keren vol aan de bak om een tegentreffer te voorkomen, terwijl Sanne Willems, op de voor haar onbekende positie van rechtsback, het zichtbaar lastig had maar goed speelde.

In de 24e minuut was het raak: een volledig vrijgelaten speelster van Heerenveense Boys werkte de bal beheerst binnen en bracht de stand op 1-1. Kort daarna leek Bergentheim iets terug te kunnen doen, maar een prima voorzet van Dagmar Bakhuis op Merle Hakkers was net te kort om echt gevaarlijk te worden. Aan de andere kant moest de verdediging opnieuw in actie komen; Kaylee en Marleen Roelofs grepen op tijd in om een nieuwe tegentreffer te voorkomen. Ook Maud van der Weide liet zich zien met een strakke voorzet op Nicole Marsman, maar haar schot ging over. In de slotfase van de eerste helft kwam Bergentheim zwaar onder druk te staan. In de 41e minuut hield Kaylee haar ploeg met een redding op de been, waarna Heerenveense Boys nog tweemaal net over en naast het doel mikte. Zo gingen beide ploegen met een 1-1 tussenstand de rust in

Na rust kon Nicole Marsman niet verder wegens herstel van een blessure; zij werd vervangen door Jasmijn te Rietstap, die daarmee haar debuut maakte in dames 1. Bergentheim schakelde over op een meer verdedigende speelstijl, maar Heerenveense Boys voerden de druk verder op. De verdediging moest regelmatig in actie komen. In de 60e minuut wist keepster Kaylee nog een schot te keren, al liet ze de bal los, gelukkig verdween de rebound in het zijnet. Aan de andere kant kreeg Bergentheim via een corner bijna een kans, maar de bal kwam nét niet bij Loraine Scholten terecht. In de 68e minuut sloeg Heerenveen alsnog toe: 2-1. Kort daarna verloor Bergentheim de grip op de wedstrijd en acht minuten later viel ook de 3-1. Merle Hakkers werd gewisseld voor Lynn Venegoor, en om de druk naar voren op te voeren, schoof Marleen Roelofs door naar de aanval terwijl Maud van der Weide terugzakte in de verdediging. Deze tactische omzetting pakte echter niet uit zoals gehoopt — Heerenveen liep uit naar 5-1, wat ook de eindstand werd. Door deze nederlaag blijft Bergentheim steken op de elfde plaats en daarmee in de degradatiezone. Speelster van de wedstrijd werd Kaylee Grendelman. Volgende week speelt Bergentheim Vr 1 om 15.00 uur tegen SDC Putten op Sportpark Putter Eng.

Afbeelding
Ommen positief over komst Vechtdalbelevingscentrum Ommen 4 uur geleden
Afbeelding
Mien Pullen viert 100 ste verjaardag Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wil urnenmuur realiseren op begraafplaats Beerzerhof Ommen 5 uur geleden
Rinze Horsman en Thijs Pouw. (Foto: Gert Stegeman)
106 keer de Lemelerberg op Hardenberg 6 uur geleden
Afbeelding
Vrijmarkt van Haeringenstraat trekt opnieuw volle belangstelling op Koningsdag Hardenberg 6 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda