
Noord-Nederland aantrekkelijker maken doe je zo
di 16 januari 2024 HardenbergIn het noorden van het land wonen vanzelfsprekend minder inwoners dan in de randstad. Dit zie je ook duidelijk terug in de cijfers. Op 1 maart 2023 was de totale bevolkingsomvang, volgens Wikipedia, in het noorden 1.758.187. Dit is relatief weinig wanneer je in ogenschouw neemt dat Nederland inmiddels bijna 19 miljoen inwoners heeft.
Slechts een klein gedeelte woont dus maar in het noorden. In de eerste plaats zorgt dit voor rust, maar tegelijkertijd is het natuurlijk ook leuk wanneer mensen naar het noorden trekken, want dit maakt de regio aantrekkelijker en bruisender. Maar hoe maak je Noord-Nederland aantrekkelijker?
Fijne verblijfplaatsen voor toeristen
De noordelijke regio’s hebben natuurlijk baat bij toeristen. Ze zorgen er niet alleen voor dat veel ondernemers in het noorden hun boterham kunnen verdienen, maar tegelijkertijd komt het noorden op die manier in een positief daglicht te staan. Maar dan moeten er natuurlijk wel fijne verblijfplaatsen voor toeristen zijn.
Denk aan hotels, B&B’s en verscheidene andere interessante verblijfplaatsen. De kamers moeten natuurlijk ook zijn voorzien van een goed matras van Bremafa.
Beter openbaar vervoer
In de randstad en in andere grotere steden is het openbaar vervoer over het algemeen goed geregeld. In steden als Amsterdam en Rotterdam heb je bijvoorbeeld goede metrolijnen en in veel andere grote steden heb je voldoende stations en veel buslijnen.
In het noorden van het land is het openbaar vervoer echter minder goed geregeld en dit maakt het voor mensen zonder auto ook minder aantrekkelijk om naar het noorden te trekken. Zowel voor het klimaat alsook voor de aantrekkelijkheid van het noorden, is het om die reden belangrijk dat er in de toekomst meer in het openbaar vervoer wordt geïnvesteerd.
Meer woningen
Een regio wordt aantrekkelijker wanneer er veel mensen wonen en daarom zijn er ook meer woningen in het noorden nodig. Met meer woningen los je het woningtekort op en tegelijkertijd zorgen grotere gemeenschappen voor meer sociale cohesie. Als de bevolking in een gebied groeit, dan komen er vanzelfsprekend ook meer ondernemingen uit de grond en dat is ook goed voor het uitgaansleven en het verenigingsleven. Gelukkig blijkt uit de plannen van verschillende noordelijke provincies dat er de komende tijd meer woningen bijkomen.
Meer werkgelegenheid Noord-Nederland creëren
In een grote studentenstad als Groningen worden veel leergierige studenten opgeleid. Na de studie vertrekken veel studenten echter naar de randstad, omdat daar meer werk te vinden is. In de eerste plaats is dat natuurlijk begrijpelijk, maar tegelijkertijd is het ook zonde voor het noorden.
Op die manier verlies je namelijk veel capabele mensen en daarom is het belangrijk dat er meer grote ondernemingen en organisaties in het noorden van het land actief worden. Met meer werkgelegenheid maak je een regio immers aantrekkelijker voor werkzoekenden.








