
Aanhoudend zomers met toenemende kans op een bui
di 14 juli 2026 WeerDe Europese zomer gaat onverdroten door de komende week. De droogte is inmiddels precair in Frankrijk en Spanje. Grote natuurbranden komen meer richting de Benelux.
Extreme warmte is er niet meer bij in ons land maar maxima tot bijna 33 graden zijn op donderdag nog wel haalbaar in Zuid-Nederland. Het Torengebied komt dan nog op de 30 graden.
Rond vrijdag komt er een kleine verstoring in de vorm van een lokale warmtebui. De kans dat die bui niet eens komt is ook nog aanwezig. Een nieuw hogedrukgebied komt via het noordwesten van Europa richting het Noordzeegebied volgende week. In ieder geval betekent dit dat het zeer droge weer wordt geprolongeerd en ook het aantal zonnige dagen houdt gewoon aan. Alleen op zondag kan een over Denemarken gaande storing nog voor wat regen zorgen.
Gunstig punt is (vanaf vrijdag) dat de dagtemperaturen op een heel aangenaam niveau geraken door een noordelijke component in de wind. Met 22 of 23 graden is het dan wel bekeken, terwijl de nachtelijke minima op 13-14 graden kunnen uitkomen.
Richting eind volgende week kruipt een volgende portie zeer warme lucht op via Zuid-Europa en kan de Benelux mogelijk gaan bereiken. Tegelijkertijd is het realistisch dat de lichte wisselvalligheid kan toenemen in het tijdpad 24-30 juli. We vertoeven immers in de periode van de Hondsdagen.
Het tijdpad half juni tot half juli is nog nooit zo warm geweest in ons land. Het illustere jaar 1976 is inmiddels overtroffen. Met nog anderhalve maand officiële zomer te gaan, komt er ongetwijfeld nog veel warmte bij in onze contreien. Maar eerst schakelen we over naar een iets minder warm weerbeeld vanaf donderdag.
weerman Marc Putto








