Afbeelding

Zorgen over schoolsluiting in Westerhaar

ma 10 februari 2025 Twenterand

“De mogelijke sluiting van de schoollocatie aan de Hoofdweg roept grote zorgen op binnen de gemeenschap. Ouders en inwoners worden geconfronteerd met tegenstrijdige berichtgeving, wat leidt tot onzekerheid en onduidelijkheid. Beloftes worden gedaan, maar niet nagekomen en er worden opnieuw toezeggingen gedaan die onhaalbaar lijken”. Dat stelt de Commissie Bakhuisschool.

“De huidige plannen hebben een enorme impact op Westerhaar. De voorgenomen herverdeling van leerlingen, waarbij de onderbouw naar de Oranjestraat en de bovenbouw naar de Hoofdweg wordt verplaatst, leidt tot een ongewenste scheiding van kinderen. Voor ouders betekent dit dat hun kinderen mogelijk drie jaar lang op twee verschillende locaties onderwijs moeten volgen. Het uiteindelijke doel lijkt te zijn om alle leerlingen in één gebouw aan de Oranjestraat onder te brengen.

Wij vinden deze situatie onacceptabel. Geen kinderen uit elkaar halen, geen school sluiten. Er zijn alternatieve oplossingen, maar deze worden niet serieus overwogen. Er lijkt een vaststaand plan te zijn, zonder ruimte voor overleg of aanpassingen. 

Westerhaar moet vooruit, niet achteruit!

Westerhaar moet zich blijven ontwikkelen en groeien. Vooruitgang is essentieel; achteruitgang is geen optie! Het behoud van goed onderwijs en voldoende voorzieningen is cruciaal voor de leefbaarheid van ons dorp.

Wij pleiten voor keuzevrijheid in onderwijslocatie. Uit externe onderzoeken blijkt dat de verwachte leerlingendaling niet zo groot is als door Stichting Christelijk Onderwijs Twenterand (SCOT) wordt geschetst. (Zie bijlage)

Daarnaast speelt er op dit moment een landelijke leerlingdaling, wat niet alleen in Westerhaar het geval is.

Als reactie op een brief die het SCOT-bestuur begin dit jaar aan de gemeenteraad heeft gestuurd, hebben wij een tegenbrief gestuurd aan het bestuur van SCOT en de Raad van Toezicht. Hierin uiten wij onze zorgen en vragen wij om heroverweging van de plannen. 

Nieuwe actie: handtekeningen en protest

Om deze kwestie opnieuw onder de aandacht te brengen, is een handtekeningenactie gestart. De verzamelde handtekeningen zullen worden overhandigd aan het bestuur van SCOT. De actie is aangekondigd via een huis-aan-huis verspreide flyer en via Facebook. Na een dag was de petitie al meer dan 300 keer getekend.

Wij roepen iedereen op om onze petitie te ondertekenen. Heeft u dit nog niet gedaan? Doe dit dan alsnog en steun ons in onze strijd voor goed onderwijs in Westerhaar!

Daarnaast zijn er nieuwe spandoeken opgehangen om onze boodschap kracht bij te zetten. Samen staan we sterk voor het behoud van goed onderwijs in Westerhaar.”

Afbeelding
Afbeelding
Teams gevraagd voor biljarten Twenterand 13 minuten geleden
Niet bereikbare route 20 juni
Oud papier 20 juni Hardenberg Ingezonden 20 minuten geleden
Afbeelding
Besluit over toekomst Het Laer uitgesteld door nieuwe coalitie Ommen 39 minuten geleden
Gastles Pokébowl maken.
Dollard College ISK Winschoten maakt de beste pokébowl van 2026 Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Stepwedstrijd op skatebaan Ommen 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda