Afbeelding

Unieke herhaling ‘Alias Maurits’ in de Voorveghter

do 5 maart 2026 Twenterand

De indringende theatervoorstelling ‘Alias Maurits’’ is de op 100 procent waarheid berustend doorleefde weergave van over de laatste oorlogsjaren van geheim agent en telegrafist Jaap Beekman uit Zwolle, Alias Maurits. Daarbij strijden liefde, verzet en ook verraad om voorrang. Na zes succesvolle voorstellingen vorig jaar in het theater van Het Punt in Vroomshoop is deze indringende theaterproductie binnenkort ook in theater De Voorveghter in Hardenberg te zien.

 Medio maart beginnen de extra repetities van de cast van in het theatervoorstelling ‘Alias Maurits’. Regisseur Jennifer Jansen stoomt dan meer dan 50 spelers en speelsters (allen vrijwilligers) klaar voor de theatervoorstellingen in De Voorveghter in Hardenberg op dinsdagavond 7 april en op woensdagavond 8 april aanstaande. Veelzeggend is dat bijna alle 53 spelers en speelsters, die vorm en inhoud gaven aan de zes totaal uitverkochte voorstellingen van ‘Alias Maurits’ in Het Punt in april en mei 2025, opnieuw van de partij zijn in Hardenberg.

Dat geldt ook voor de vrijwilligers van de kopergroep van de muziekvereniging De Harmonie Vroomshoop, die onder leiding van musicus Gezinus Veldman, die tevens de piano bespeelt, voor de passende muzikale invulling zorgen. Als slagwerker werkt Jos van Elburg uit Ommen mee. Het organiserende 4 mei comité Vroomshoop is al geruime tijd volop bezig met de voorbereidingen, waarbij het inzamelen van de benodigde rekwisieten. Vormgever John Mulder en lichttechnicus Stijn van Faassen werken opnieuw mee. De voorverkoop van de entreekaarten voor de beide theatervoorstellingen in de Voorveghter in Hardenberg is inmiddels begonnen.

De verzetsactiviteiten van de ondergedoken verzets- en droppingsgroep Salland in de buurtschap Stegeren bij Ommen staan centraal. Verzetsmensen uit de gemeenten Hardenberg en Ommen hadden nauwe contacten met de verzetsgroep Salland. Marinus de Bruin en Hendrik Weitkamp kunnen in dat verband onder meer genoemd worden.

De bevrijding in Vroomshoop op 5 april - in Den Ham en Hardenberg en omliggende plaatsen op 6 april 1945 - door de Canadese Manitoba Dragoons en de lokale verzetsgroepen werd overal op intense wijze gevierd. Ook was er het verdriet om de door oorlogsgeweld omgekomen plaatsgenoten, waarbij ook kinderen. In ‘Alias Maurits’ komt dat voorbij. Daarbij ook het drama met de op 2 maart 1945 door de Duitsers gefusilleerde 46 verzetsmensen en burgers in Rademakersbroek bij Varsseveld, onder wie een aantal inwoners uit Bergentheim en omgeving. Daarnaast komen ook voor het merendeel aangrijpende gebeurtenissen in Londen, het Duitse concentratiekamp Dachau en Vroomshoop in beeld.

Hans Nieboer tekende voor het script, waarvoor materiaal hem voor een deel werd aangeleverd door Philip Beekman uit Beerta, zoon van telegrafist Jaap Beekman. Gezinus Veldman en Henri Gerrits zorgden voor de compositie en arrangementen. Op de website van De Voorveghter https://www.voorveghter.nl zijn de entreekaarten te bestellen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Den Ham MO17-1 is kampioen Sport Ingezonden 1 uur geleden
Afbeelding
Benthe Laanstra geeft D-examenconcert in Theater Het Punt Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Juventa degradeert na nederlaag in seizoensslot. Sport Ingezonden 6 uur geleden
Afbeelding
Concert jong talent Ommen 7 uur geleden
Afbeelding
Nachtzwaluwexcursie op de Lemelerberg Hardenberg 9 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda