Afbeelding

Johan Spinder geeft lezing over visotters

za 13 januari 2024 Ommen

Op maandag 22 januari komt Johan Spinder op verzoek van de Ver. NM De Vechtstreek naar Ommen voor een lezing over de visotter. Deze lezing wordt gehouden in De Kern aan de Bouwstraat in Ommen en begint om 20.00 uur, inloop is vanaf 19.30 uur.

Johan Spinder is regiocoördinator otter van de zoogdierenwerkgroep CaLutra in de provincie Overijssel. Dankzij de monitoring van de visotter weet de zoogdierenwerkgroep hoe het gaat met de visotter in Nederland. CaLutra is genoemd naar BEVER (Castor fiber) en OTTER (Lutra lutra).

De visotter was uitgestorven in Nederland maar hij is succesvol geherintroduceerd en nu gelukkig bezig zijn plekje weer te veroveren in onze wateren. De naam visotter zegt het al: het is geen knaagdier maar een marterachtige.
Johan Spinder gaat veel wetenswaardigheden vertellen over de otter in het algemeen, over de kansen, de bedreigingen en uiteraard over de oplossingen hiervoor. Een van de grootste bedreigingen voor de visotter is het verkeer. Jaarlijks vallen er vele tientallen slachtoffers op de Nederlandse wegen. Johan Spinder neemt verschillende materialen mee en de avond zal zeker leerzeem en verrassend worden.

Toegang is voor leden van de Vechtstreek gratis, niet-leden betalen 5 euro per persoon. 

Afbeelding
Storm veroorzaakt schade op Camping Koeksebelt in Ommen Ommen 3 uur geleden
Afbeelding
Rondje Tuinen Twente Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Auto rolt kanaal in Vroomshoop, kind ongedeerd Twenterand 5 uur geleden
Afbeelding
Wereld Alzheimer Dag: Vaar mee en geniet Hardenberg 5 uur geleden
Sem, de 5000e baby geboren in het Saxenburgh Medisch Centrum
5000e baby geboren in het Saxenburgh Medisch Centrum Nieuws Ingezonden 6 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda