Afbeelding

Fay en Deslin winnen de regionale voorleeswedstrijd

do 3 maart 2022 Ommen

Fay Gerfen van basisschool Shalom uit Vriezenveen en Deslin Prudencia van basisschool De Vlinder uit Hardenberg hebben de regionale voorleeswedstrijd in Ommen gewonnen. Het betrof hier een voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. De winnaars zullen op 7 april de regio vertegenwoordigen in de provinciale finale. Misschien worden zij wel De Nationale Voorleeskampioen 2022!

De tien voorleeskampioenen uit de gemeenten Hardenberg, Raalte, Olst-Wijhe, Ommen en Twenterand werden om de beurt naar voren gehaald en kort aan het publiek voorgesteld. Vervolgens las iedere kandidaat een fragment voor uit een zelfgekozen boek. Een deskundige jury luisterde goed naar alle voorgelezen verhalen en lette op zaken als uitspraak, verstaanbaarheid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. Na een uitgebreid juryberaad werden Fay en Deslin tot winnaars uitgeroepen.

Fay las een fragment voor uit het boek ‘Snelle Jelle’ van Ad van Gils. De jury vond dat ze heel rustig en helder voorlas. Deslin las een fragment voor uit het boek ‘Blauwe plekken’ van Anke de Vries. Zij bracht, volgend de jury, de emotie in het verhaal goed over naar het publiek en had daarbij ook goed contact met de zaal.

De Nationale Voorleeswedstrijd

De Nationale Voorleeswedstrijd is de spannendste leesbevorderingscampagne voor groep 7 en 8. Kinderen nemen het tegen elkaar op in verschillende wedstrijdrondes. De plezierige spanning én het enthousiasme van de supporters maken de wedstrijd onvergetelijk voor leerlingen. De Nationale Voorleeswedstrijd, een campagne van Stichting Lezen in samenwerking met de Bibliotheken, beoogt hiermee het (voor)leesplezier te stimuleren.

De Nationale Voorleeswedstrijd wordt mede mogelijk gemaakt door Nederlandse Boekenbon BV.

Afbeelding
Afbeelding
Ontdek de driewielfiets in Hardenberg Hardenberg 20 minuten geleden
Afbeelding
Inschrijven voor een kavel in Leehoogte Hardenberg 1 uur geleden
Tijdens de raadsvergadering werden vijftien schaduwfractieleden geïnstalleerd. (Foto: Gert Stegeman).
“Weinig nieuws in coalitieakkoord” Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Alzheimer Café in teken van hulpmiddelen bij dementie Hardenberg 1 uur geleden
William  van Eeken in zijn achtertuin. (Foto: Gert Stegeman)
William van Eeken wil nog sneller Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda