Afbeelding

Hospice Ommen kan gaan bouwen

wo 1 juli 2026 Ommen

Een feestelijk moment en één van de laatste officiële taken van wethouder Bongers: het overhandigen van de omgevingsvergunning aan het voltallige bestuur van de Stichting Hospice Ommen.

Het idee om in Ommen een hospice te kunnen realiseren dateert al uit 2020. Langzaam werd dat idee omgezet in plannen, de oprichting van een stichting en het zoeken naar een passende locatie. Het Piet Hein huis aan de Zeesserweg, in 1933 door F.E. baron Mulert nagelaten aan de gemeente met als doel ‘de verpleging van zieken’ was natuurlijk een prachtige plek. Het pand kon met behulp van steun vanuit de Ommer gemeenschap aangeschaft worden. De volgende fase brak aan. Hoe willen we het hospice vormgeven? Gekozen werd om het Piet Hein huis te renoveren en geschikt te maken als ontmoetingsruimte, aansluitend op de nieuwbouw waarin zes gastenkamers gerealiseerd gaan worden. Het ontwerp van architect Gerlof van der Veen doet recht aan zowel de nagedachtenis aan de baron als aan modern comfort. Toen de voltallige gemeenteraad in 2025 een lening beschikbaar stelde om de bouwkosten te dekken, stond niets de bouw van het hospice meer in de weg. Behalve dan de omgevingsvergunning. 

Het voltallige bestuur van Hospice Ommen was aanwezig om de verleende vergunning uit handen van de wethouders Bongers en Van de Nieuwboer in ontvangst te mogen nemen. Na de zomer kan de schop in de grond en de bouw beginnen. Ondertussen kunnen de ideeën met betrekking tot de inrichting van het hospice omgezet worden in concrete plannen. daarvoor zal de stichting zeker weer een beroep doen op de Ommer gemeenschap. De realisatie van een hospice van, voor en door Ommenaren komt weer een stapje dichterbij.

Afbeelding
Hospice Ommen kan gaan bouwen Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Waar blijft de tijd? Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Natuurontdekking: een bezoek waard Hardenberg 3 uur geleden
Saksen MC met het typerende logo (foto: Bas Schipper)
Nieuwe full color motorclub in Slagharen Hardenberg 4 uur geleden
Starking Royal (Bacardi VDL x Indoctro) was de beste vierjarige op CSI Ommen met Cristel Kalf.
Cristel Kalf steelt show op openingsdag CSI Ommen Ommen 6 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda