Afbeelding

Concert in Sint Brigittakerk

ma 6 juli 2026 Ommen

De welbekende organist Sander van Marion uit Scheveningen geeft samen met Evelyn Heuvelmans (hobo) op zaterdag 11 juli 2026 een concert in de RK kerk Sint Brigitta aan de Nering Bögelstraat in Ommen. Aanvang 15.00 uur. 

De in 1938 geboren organist, dirigent en componist Sander van Marion is geen onbekende. Vele jaren speelde hij in de orgelconcertenserie in Ommen. Dit keer wordt hij vergezeld op hobo door Evelyn Heuvelmans, oud docent hobo, piano en blokfluit uit Barneveld.

Van Marion bespeelt het Adema orgel. Dit orgel is in 2021qua klank en uiterlijk grondig gerestaureerd. Het gaat om een uit 1878 daterende instrument dat eigenhandig gerestaureerd en uitgebreid is met een paar registers door Klaas Herman Hagels en zijn zoon Arjen van Hagels en Zonen Muziek uit Dedemsvaart.

Sint Brigittakerk

Het orgel is oorspronkelijk gebouwd door Carolus Borromeus Adema en Zonen uit Leeuwarden en later enkele keren uitgebreid. Net als de vele andere kerkinstrumenten die zijn gemaakt door deze grote familie van orgelbouwers, staat ook dit ‘Adema-orgel’ bekend om zijn warme diepe klank. In 1878 werd het orgel geplaatst in kerk van de Ommer Sint Brigitta parochie, die afkomstig was van het eiland Schokland. De kerk op het door overstroming bedreigde Schokland werd in 1860 afgebroken en naar Ommen gebracht en herbouwd. Op 15 december 1861 werd de herbouwde kerk in Ommen in gebruik genomen. Op 26 juni 1939 werd een nieuwe kerk in gebruik genomen pal naast de oude kerk, die afgebroken werd. De “nieuwe kerk” werd ingewijd door de Aartsbisschop van Utrecht, Monseigneur De Jong ingewijd. Het Adema orgel verhuisde toen naar de nieuwe kerk. In 1974 is het orgel uitgebreid met een tweede klavier door de firma B. Koch en Zonen uit Apeldoorn. Ook het koor bij het orgel werd uitgebreid. Eerder was dit niet nodig omdat er gregoriaans werd gezongen, maar de koorliturgie deed haar intrede, waardoor er te weinig ruimte was bij het orgel. Op een vrijwel unieke manier is toen het koor vergroot.

De toegang tot het concert is gratis; een vrije gift wordt op prijs gesteld voor de onkosten. De organisatie hoopt op veel publieke belangstelling.

Afbeelding
Vroomshoopse Boys heeft de A-selectie rond Twenterand 25 minuten geleden
Afbeelding
Vilsteren Bruist trekt opnieuw veel bezoekers Hardenberg 47 minuten geleden
Gerrit Kosters wint met zijn foto van Watermolen Oele de finale van Het Mooiste Plekkie van Overijssel 2026.
Gerrit Kosters wint fotowedstrijd ‘Mooiste Plekkie van Overijssel’ Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Jitse Slump wint Sneldamdag Twenterand 1 uur geleden
Afbeelding
Marije Dankelman tweede in Holten Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda