Het bestuur van de Ommer Bissingh: v.l.n.r. Iwan Schrotenboer, Ellen van der Veen, Berjan ten Brinke, Herma Brinkhuis, Voorzitter Dick Dunnewind, Nico Kats, Lisa de Lange, Jan Zwinselman en Peter Kok (Hans van Lingen ontbreekt). (Foto: Gert Stegeman)
Het bestuur van de Ommer Bissingh: v.l.n.r. Iwan Schrotenboer, Ellen van der Veen, Berjan ten Brinke, Herma Brinkhuis, Voorzitter Dick Dunnewind, Nico Kats, Lisa de Lange, Jan Zwinselman en Peter Kok (Hans van Lingen ontbreekt). (Foto: Gert Stegeman)

Ommer Bissingh 2025 staat klaar: Zes weken feest, muziek en traditie in het hartje van Ommen

wo 25 juni 2025 Ommen

Het is weer bijna zover: van 7 juli tot en met 7 september staat Ommen in het teken van de Ommer Bissingh. Het bekende zomerevenement dat al jaren duizenden bezoekers trekt met een combinatie van gezelligheid, cultuur en sport. Dit jaar pakt de organisatie weer uit met een uitgebreid programma vol muziek, markten, sportwedstrijden en tal van verrassende activiteiten voor jong en oud.

Wat ooit begon als een eenvoudige jaarmarkt, is inmiddels uitgegroeid tot een bruisend zes weken durend feest dat het centrum van Ommen elke zomer tot leven brengt. De Ommer Bissingh is daarmee een traditie waar menig inwoner, toerist en overige bezoekers reikhalzend naar uitkijken. Dit jaar is het programma rijk aan diversiteit en avontuur, met voor elk wat wils.

De aftrap is op maandag 7 juli tijdens de officiële opening en de Ommer Music Happening. Dit jaar zullen voorzitter Dick Dunnewind, Burgemeester van der Zwan, wethouders en twee afgevaardigden van Hospice Ommen de bel luiden en zo het Ommer Bissingh seizoen feestelijk openen. De Ommer Music Happening is een muzikaal eerbetoon aan 80 jaar vrijheid en het 90-jarig jubileum van muziekvereniging Soli Deo Gloria, die de stad al zo lang weet te verbinden. Dit is hét moment voor muziekliefhebbers om samen te komen en te genieten van spetterende optredens.

De daaropvolgende weken zijn gevuld met klassiekers en nieuwe pareltjes. Zo keert de Ommen Jaarmarkt op 8 juli terug, een knipoog naar de roots van de Ommer Bissingh. Voor de vinylfans is er op 13 juli de eerste Ommer Bissingh Platenbeurs, waar muziek van vroeger en nu centraal staat.

Kinderen en families kunnen hun hart ophalen op 6 augustus tijdens de Kidsdag, met leuke en leerzame activiteiten. Ook aan liefhebbers van streekproducten en agrarische cultuur is gedacht; op 30 juli vindt de Landbouwdag plaats, met een fietstocht langs agrarische bedrijven en keert de traditionele kalver- en koeienkeuring weer terug. Dit jaar alweer voor de 25e keer.

Daarnaast mag de sfeervolle kofferbakverkoop, kinderbraderie en kledingruil op 19 juli niet worden gemist, net als de spannende Palingrokerij op 13 augustus, waar rokers strijden om de felbegeerde Bissingh Bokaal. Brommerliefhebbers krijgen hun dag op 20 augustus tijdens Bouw Meer voor Mannen, een evenement vol ronkende voertuigen.

Het muzikale slotakkoord wordt gegeven tijdens het Blaasorkestenfestival op 6 en 7 september, waar dweilorkesten uit verschillende plaatsen het podium betreden voor een groot feest van klanken en vrolijkheid.

De Ommer Bissingh is meer dan alleen een evenement; het is een verbindende factor in de gemeenschap. Dankzij de inzet van tientallen vrijwilligers, lokale ondernemers en sponsoren kan het feest ieder jaar weer een succes worden. Het is dé plek waar traditie en vernieuwing hand in hand gaan en waar jong en oud samenkomen.

Benieuwd naar het volledige programma? Kijk dan op ommerbissingh.nl en ontdek wat deze zomer in Ommen allemaal te beleven valt. Zet de data in je agenda en zorg dat je erbij bent, want de Ommer Bissingh 2025 belooft een feest te worden om nooit te vergeten.

Afbeelding
Doe mee met het kindercollege ‘de dierenarts’ Hardenberg 6 minuten geleden
Afbeelding
Rookontwikkeling door pannetje op vuur in woning Hardenberg Hardenberg 9 uur geleden
Afbeelding
Eindelijk raak: Bergentheim beloont inzet met overwinning Hardenberg 11 uur geleden
Prijsuitreiking
Simon Lamberink snelt naar overtuigende zege en verbreekt persoonlijk record in Nieuwleusen️ Sport Ingezonden 11 uur geleden
Afbeelding
Kom naar het NAH Café Hardenberg 14 uur geleden