Afbeelding

Vroegevogelexcursie met Henk Ruiter

do 22 mei 2025 Ommen

Vereniging voor Natuur en Milieu (VNM) de Vechtstreek houdt op Hemelvaartsdag, donderdag 29 mei, de jaarlijkse ‘dauwtrap-vroegevogelexcursie’ onder leiding van Henk Ruiter.

Het dauwtrappen of ‘hemelvaren’ werd in de 19e eeuw gedaan omdat de dauw een zuiverende en genezende werking zou hebben. Vermoedelijk stonden mensen op Hemelvaartsdag al om drie uur ‘s nachts op om zingend en blootsvoets op het gras te dansen….. 

Om mee te doen aan deze vroege excursie van De vechtstreek hoeft u niet om 3 uur ’s nachts over het gras te dansen,  maar start het dauwtrappen ‘pas’ om 6 uur in de ochtend. Natuurkenner Henk Ruiter neemt u mee door een prachtig gebied, zodat u een kans krijgt om de vogels te horen en zien ontwaken. Een goed ontbijt, stevige schoenen en eventueel iets te eten en drinken meenemen is aan te raden

De start is om 6.00 uur bij parkeerplaats Meiersbos aan de Meertjesweg 3-4 in Ommen. Opgave is verplicht via het aanmeldformulier op www.natuurenmilieudevechtstreek.nl. 

Deelname is voor leden van De Vechtstreek gratis, niet-leden betalen 5 euro per persoon. 

Afbeelding
Lezing over ‘De hippiemoord’ Hardenberg 13 uur geleden
Afbeelding
Week van de Toegankelijkheid 2026 Hardenberg 14 uur geleden
Afbeelding
Update: N48 volledig afgesloten na dodelijk ongeluk tussen Balkbrug en Hoogeveen Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Onderhoud Tonnendijkbrug in Vroomshoop begonnen Twenterand 15 uur geleden
Deze Aziatische Geelpoot hoornaren vormen een gevaar.
Hoornaar Ron Varwijk Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Zomer in september: stel geniet aan de plas tussen honderden ganzen Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Een strijdvaardige boerin uit Sibculo Hardenberg 17 uur geleden
Mathijn Veldkamp op een deel van de Ultimate Cycling Challenge. (Foto: Gert Stegeman)
De Ultimate Cycling Challenge Hardenberg 19 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda