Afbeelding
De Toren

Succesvolle wervingscampagne brandweervrijwilligers

vr 6 december 2019 Nieuws

De nieuwe wervingscampagne ‘Wat doe jij over 4 minuten’ is een groot succes gebleken. In de maand november solliciteerden 94 mensen naar de functie van brandweervrijwilliger voor de brandweerpost bij hun in de buurt. De komende weken krijgen zij te horen of ze door mogen naar het selectietraject.

De sollicitanten die voldoen aan de voorwaarden, ontvangen een uitnodiging voor een kennismakingsgesprek. Op basis van het kennismakingsgesprek mogen de geselecteerde kandidaten deelnemen aan de selectiedag. Tijdens de selectiedag wordt aan de hand van een aantal testen gekeken of het brandweervak bij de kandidaat past. Vervolgens wordt er een definitieve selectie gemaakt. Deze selectie ondergaat de aanstellingskeuring om te kijken of zij echt geschikt zijn als brandweervrijwilliger. Met deze keuring is onder andere te zien of de medewerker voldoet aan de bijzondere eisen die het werk stelt en of het werken in de functie geen ongewenste risico’s voor de vrijwilliger zelf, voor collega’s en voor derden met zich meebrengt. Als de kandidaat de hele selectieprocedure goed doorloopt, wordt hij of zij aangesteld en aangemeld voor de tweejarige opleiding Manschap.

#watdoejijover4minuten

De nieuwe wervingscampagne ‘wat doe jij over 4 minuten’ is de vervanger van de campagne ‘Maak jij het uit’. De campagne is ontwikkeld om de veelzijdigheid van het brandweervak in beeld te brengen. In slechts een paar minuten tijd kan de dag van een brandweerman of ¿vrouw er ineens heel anders uitzien. Daarnaast heeft de campagne zijn naam te danken aan de gemiddelde aanrijtijd van vier minuten, die veel posten hanteren.

29 posten

Dit jaar zocht Brandweer IJsselland vrijwilligers voor de posten: Balkbrug, Bergentheim, Dalfsen, De Krim, Dedemsvaart, Deventer, Genemuiden, Giethoorn, Hardenberg, Hasselt, Heeten, Heino, IJsselmuiden, Kampen, Kuinre, Lemelerveld, Luttenberg, Nieuwleusen, Oldemarkt, Olst, Ommen, Raalte, Steenwijk, Vollenhove, Welsum, Wesepe, Wijhe, Zwartsluis en Zwolle.

Afbeelding
Orgelconcert Twenterand 16 uur geleden
Afbeelding
Ommer Molendag op 1 augustus Ommen 20 uur geleden
Bridge
Uitslag Avereester ABC Bridgeclub Hardenberg 21 uur geleden
Afbeelding
Reizigersorganisatie Alma vindt maatregelen wenselijk na recente brandstichtingen bij station Vroomshoop Twenterand 22 uur geleden
Afbeelding
Skills Voetbaldagen sluiten zomervakantie af bij VV Bergentheim Hardenberg gisteren
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda