
27e aquaklimcross Sibculo: Een editie om trots op te zijn.
ma 24 augustus 2026 Ingezonden IngezondenDe AquaKlimCross in Sibculo trok afgelopen weekend maar liefst 190 deelnemers die startten op verschillende afstanden. Een prachtig aantal voor een parcours dat bekendstaat om zijn zware klimwerk, technische passages en ruige ondergrond. Het weer werkte fantastisch mee: helder, droog en af en toe zon. Precies het soort dag waarop een crosswedstrijd tot leven komt.
Geen parcours voor snelle tijden, maar voor karakter.
Deelnemers waren het unaniem eens: dit is geen route waar je een persoonlijk record loopt. Dit is een parcours waar je karakter toont, waar je doorbijt, waar je jezelf overwint. De klimwallen, zandstroken en bosranden vragen het uiterste van elke loper, maar geven er iets voor terug: een omgeving die je nergens anders vindt. Zoals een loper het treffend zei:“Dit is zo’n prachtig parcours. Hier zouden veel meer mensen moeten starten.”
Mooie tijden, maar vooral mooie verhalen.
Ondanks de zwaarte zijn er knappe tijden gelopen. Maar belangrijker nog: de finish was gevuld met glimlachen, high-fives en trots. De positieve reacties stroomden binnen. Veel lopers gaven aan dat de combinatie van natuur, uitdaging en sfeer uniek is, een wedstrijd die je niet zomaar vergeet.
Organisatie denkt vooruit.
De organisatie is trots op deze editie en kijkt tegelijkertijd vooruit. Hoe kunnen we in de toekomst nog meer deelnemers naar dit bijzondere parcours trekken? De lopers gaven zelf al richting: dit is een wedstrijd die je moet beleven om te begrijpen hoe mooi hij is. Niets voor niets heeft deze klimcross als slogan: “de aquaklimcross maakt het beest in je los!”
Een cross die blijft hangen.
De AquaKlimCross is geen doorsnee hardloopwedstrijd. Het is een evenement dat je uitdaagt, verrast en verbindt. Een parcours dat je niet cadeau krijgt, maar dat je wel rijker maakt. En dat is precies waarom deze editie opnieuw een succes was.









