Afbeelding

Vrijwilligers bouwen nieuwe volière voor kinderboerderij DeKibo

vr 7 februari 2025 Hardenberg

- Door William Teerlinck - Met tomeloze inzet en liefde voor dieren werken vrijwilligers van kinderboerderij DeKibo ondanks de kou, in Dedemsvaart aan een gloednieuwe volière. Wekelijks zijn ze in de weer om de indrukwekkende constructie, 2,50 meter hoog, vier meter breed en maar liefst 22 meter diep, stap voor stap op te bouwen.

Dankzij vele gulle donaties van betrokken sympathisanten en een mooie bijdrage van 10.000 euro van de gemeente Hardenberg, krijgt de kinderboerderij binnenkort een veilige en moderne volière. De stevige betonnen fundering maakt het verblijf marterproof, zodat de nieuwe bewoners straks zonder gevaar kunnen genieten van hun nieuwe onderkomen.

De noodzaak voor de nieuwe volière werd pijnlijk duidelijk na een tragische slachtpartij afgelopen zomer, waarbij een marter dertig vogels doodde in de verouderde, niet goed beschermde constructie. Dat verdrietige voorval bracht een golf van steun op gang, en nu krijgt DeKibo eindelijk een veilige en duurzame oplossing.

Als alles volgens plan verloopt, kunnen eind maart de eerste nieuwe vogels hun intrek nemen. Tot die tijd werken de vrijwilligers met volle overgave aan de afronding van het project. En zodra de volière helemaal klaar is, wordt deze feestelijk in gebruik genomen, een moment waar velen met spanning naar uitkijken.

Afbeelding
Afbeelding
Foto's door Rick den Besten
Cycle for Hope Rondje Nederland passeert Diffelen Hardenberg 9 uur geleden
Afbeelding
Open Tuindagen Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Recreatieve Triathlon Balkbrug keert terug met volle startgroepen Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
DOEN’22 ‘bijt zich vast’ in veiligheid door wegwerkzaamheden Hardenberg 17 uur geleden
bridge kaarten
Kaartavond in ‘t`Uilenest Hardenberg 18 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda