
Oude bibliotheek De Krim maakt plaats voor woongenot
di 21 januari 2025 HardenbergDe voormalige bibliotheek in De Krim, Jupiterstraat 1a, krijgt een prachtige nieuwe invulling. Waar ooit boeken werden uitgeleend, komen er binnenkort twee moderne appartementen. Dankzij de samenwerking tussen initiatiefnemers Guus Neep en Ferrie Entjes is het pand, dat lange tijd leegstond, getransformeerd tot een plek die bijdraagt aan extra woongenot in het dorp.
De leegstand van het pand, ontstaan na het vertrek van het Muziekhoekje (dat inmiddels een nieuwe locatie heeft aan het Turfstekersplein), was een doorn in het oog van de inwoners en de gemeente Hardenberg. Met steun van De Vereniging van Huiseigenaren en de enthousiaste medewerking van de gemeente is besloten om het pand om te vormen tot twee volledig gasloze appartementen met een hoog energielabel.
De bouw wordt uitgevoerd door een plaatselijke aannemer in samenwerking met lokale zzp’ers, wat zorgt voor een nauwe betrokkenheid van de gemeenschap bij het project. De moderne en duurzame appartementen bieden een mooie kans voor jongeren in De Krim om in hun eigen dorp te blijven wonen en daar een toekomst op te bouwen.
De appartementen worden binnenkort via een makelaar beschikbaar gesteld. Het project is een goed voorbeeld van hoe samenwerking kan bijdragen aan het verbeteren van woongenot in kleine dorpen.




