Afbeelding

Ommen herdenkt Joodse oorlogsslachtoffers met stille omgang

di 21 januari 2025 Hardenberg

Op maandag 27 januari herdenkt Ommen de slachtoffers van de Holocaust met een stille omgang. Dit jaar is het precies 80 jaar geleden dat Auschwitz werd bevrijd. Internationaal staat deze dag bekend als Holocaust Memorial Day. Ook Ommen draagt de littekens van deze tragische geschiedenis; veel Joodse inwoners overleefden de oorlog niet.

Het 4 en 5 mei comité organiseert samen met anderen deze herdenking. De omgang start om 19.00 uur op de hoek van de Varsenerpoort en de Middenstraat, waar ooit de synagoge stond. 

Na een welkomstwoord en een gedicht trekt de stoet, begeleid door twee tamboers, langs de Stolpersteine bij voormalige Joodse woningen.

De tocht eindigt bij de Joodse begraafplaats, waar de namen van slachtoffers worden gelezen en burgemeester Tjeerd van der Zwan afsluit. Na afloop is er gelegenheid tot ontmoeting in De Kern, Bouwstraat 23.

Iedereen is welkom om mee te lopen en stil te staan bij dit indrukwekkende moment van herdenking.

Gerrit Dorman, Petra Waterink en Fred van Dijk: "Wie durft?". (Foto: Gert Stegeman)
Wie heeft er de ballen? Hardenberg 6 uur geleden
Afbeelding
Stormschade aan boom zorgt voor gevaarlijke situatie in Westerhaar Twenterand 6 uur geleden
Afbeelding
Nick Marsman wint 5 km in Berkum Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Wandelen op de Lemelerberg Ommen 11 uur geleden
Medewerkers en vrijwilligers van De Stuw, plaatselijk belang Marslanden en wijkvereniging Baalderveld. Van.l.n.r.: Marry, Leni, Menja Freke, Marlies, Renatie, Wietse, en Leonie. (Foto: Gert Stegeman).
Twee nieuwe ontmoetingsplekken Hardenberg 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda