
Te weinig budget voor alle initiatieven 80 jaar vrijheid
wo 27 november 2024 HardenbergIn 2025 is het 80 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd, een belangrijke mijlpaal die landelijk extra aandacht krijgt. Ook de gemeente Ommen wil deze viering van 80 jaar vrijheid samen met de inwoners organiseren. Van het beschikbare budget van 80.000 euro is er nog 55.000 euro beschikbaar, aangezien er al 25.000 euro is toegekend aan externe initiatieven.
De gemeente Ommen heeft negentien aanvragen ontvangen, met een totaalbedrag van 144.591,96 euro. Deze initiatieven zijn beoordeeld volgens de vastgestelde toezeggingskaders, maar er was geen maximumbedrag ingesteld voor de aanvragen. Omdat er aanzienlijk meer is aangevraagd dan beschikbaar is, wordt er 5.000 euro per initiatief toegekend. Zo heeft de Ommer Music Happening, die een aanvraag van 15.000 euro had ingediend, 5.000 euro ontvangen. Ook de ondernemers die een Bevrijdingsfestival willen organiseren, vroegen 36.295 euro aan, maar krijgen eveneens 5.000 euro.
Deze verdeling kan ervoor zorgen dat sommige initiatieven niet door kunnen gaan. Daarnaast zijn er ook enkele projecten afgewezen, zoals de publicatie van het boek Kiezels die nooit verdwijnen, een mini-evenement en centrumversiering, een monument in Stegeren, de herdruk van Ommen in Oorlog, en een tentoonstelling van foto’s uit de periode 1940-1945 op huidige locaties. Er is echter overleg gaande over de mogelijkheid dat sommige van deze initiatieven alsnog uitgevoerd kunnen worden, bijvoorbeeld door het Vechtdal College of de Ondernemersvereniging.
De gemeente Ommen heeft veel contact gehad met de initiatiefnemers en over het algemeen is er positief gereageerd op de besluiten.







