Afbeelding

Reizigersvereniging ALMA wil dat Europa meebetaalt aan Nedersaksenlijn

ma 4 november 2024 Hardenberg

In een brief aan de vaste Tweede Kamercommissie Infrastructuur & Waterstaat, dringt Reizigersvereniging ALMA er op aan dat Europa meebetaalt aan de Nedersaksenlijn (via in jargon co-financiering), en geeft Reizigersvereniging ALMA de Tweede Kamer in overweging om voor de investering in de Nedersaksenlijn en de Lelylijn eventueel geld te lenen.

Dat investeren in de Nedersaksenlijn een verantwoorde investering is, blijkt o.a. uit het succes van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond, en het succes van de Blauwnetlijn tussen Zwolle en Emmen. Verder leert de ervaring dat investeringen in infrastructuur de economie versterken.

Naast dat de Nedersaksenlijn een goede investering is, vergroot deze treinverbinding de leefbaarheid in Noord-Oost Nederland, en kan met de Nedersaksenlijn een bijdrage geleverd worden aan het aanpakken van de woningcrisis (bouwen in de buurt van treinstations).

Geëlektrificeerd



Voor het beste resultaat is het verder wenselijk dat de hele Nedersaksenlijn geëlektrificeerd wordt, dit zodat er een doorgaande verbinding gerealiseerd kan worden tussen Groningen – Emmen – Almelo – Enschede en eventueel Münster (of een variant daar op), en dit zodat er bij onverhoopte calamiteiten tussen Zwolle en Meppel omgereden kan worden via de Nedersaksenlijn.

De reden om dit pleidooi nu te houden, is omdat er begin november opnieuw over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport wordt vergaderd.

Afbeelding
Inzameling oud papier Ommen 11 uur geleden
Afbeelding
Den Ham speelt nacompetitie Sport Ingezonden 13 uur geleden
Afbeelding
Picknick met Dialoog in Hardenberg Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Fietser belandt in sloot bij wegwerkzaamheden in Bergentheim Hardenberg 23 mei, 21:39
Afbeelding
Ommen Zingt Ommen 23 mei, 18:08