Reestdal ©Gonny Sleurink
Reestdal ©Gonny Sleurink

‘Uilenballen pluizen’ bij De Wheem

do 12 september 2024 Hardenberg


Wat zit er allemaal in een uilenbal? Pluis dat lekker uit tijdens de kindermiddag ‘Uilenballen pluizen’ van Landschap Overijssel op woensdagmiddag 25 september. Locatie is bezoekerscentrum De Wheem in Balkbrug. Het is een creatieve en leerzame middag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Meld je aan en kom vervolgens lekker speuren wat een uil allemaal achterlaat.

Uilenballen pluizen vies? Nee, hoor! Uilenballen zijn juist hartstikke interessant. De uil is namelijk een roofvogel en eet graag muizen. En dat zie je terug in zijn uitwerpselen, de braakballen. Die zitten vol botjes, haartjes en muizenschedeltjes. Leuk om dit eens goed van dichtbij te bekijken met een vergrootglas en pincet. Zo leren kinderen alles over uilen en hun bijzondere eetgewoonten. Tip: trek warme en oude kleren aan die vies mogen worden! Het is een gezellige kindermiddag vol knutselen en natuurweetjes. 

Aanmelden 

Meld je van te voren aan via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteiten. De bijdrage voor deze kinderactiviteit is 3 euro per kind. 

Uilenballen pluizen© Bernadette Koopmans.
Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 18 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg 21 uur geleden
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg 22 uur geleden
Popkoor X-Cream met links Roon Staal op piano.
X-Cream in Brigittakerk Hardenberg 22 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda