Reestdal ©Gonny Sleurink
Reestdal ©Gonny Sleurink

‘Uilenballen pluizen’ bij De Wheem

do 12 september 2024 Hardenberg


Wat zit er allemaal in een uilenbal? Pluis dat lekker uit tijdens de kindermiddag ‘Uilenballen pluizen’ van Landschap Overijssel op woensdagmiddag 25 september. Locatie is bezoekerscentrum De Wheem in Balkbrug. Het is een creatieve en leerzame middag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Meld je aan en kom vervolgens lekker speuren wat een uil allemaal achterlaat.

Uilenballen pluizen vies? Nee, hoor! Uilenballen zijn juist hartstikke interessant. De uil is namelijk een roofvogel en eet graag muizen. En dat zie je terug in zijn uitwerpselen, de braakballen. Die zitten vol botjes, haartjes en muizenschedeltjes. Leuk om dit eens goed van dichtbij te bekijken met een vergrootglas en pincet. Zo leren kinderen alles over uilen en hun bijzondere eetgewoonten. Tip: trek warme en oude kleren aan die vies mogen worden! Het is een gezellige kindermiddag vol knutselen en natuurweetjes. 

Aanmelden 

Meld je van te voren aan via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteiten. De bijdrage voor deze kinderactiviteit is 3 euro per kind. 

Uilenballen pluizen© Bernadette Koopmans.
Julia Koop is een jong talent met een passie voor acteren
Jong acteertalent Julia Koop Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Spelweek Ommen na halve eeuw nog schot in de roos Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wil dichter bij de boer staan Hardenberg 16 uur geleden
Xavèr Slot en Lennard de Leeuw kijken uit naar de derde klasse.
Hardenberg’85 in de onbekende 3de klasse Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Marcel Hensema in Bostheater Hardenberg 19 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda